To je Premijer liga! To je derbi kakav se očekuje!

Fantastičan duel Arsenala i Liverpula "začinjen" sa sedam golova.

Zaljubljenici u fudbal sa nestrpljenjem su čekali početak Premijer lige, a ako nekome nije bilo jasno zbog čega, sada jeste.

U derbiju prvog kola, igranom u Londonu, Arsenal - Liverpul 3:4 (1:1)!

Sjajnu utakmicu odigrali su i jedni i drugi, ali izabranici Jirgena Klopa bili su uspešniji, iako je domaćin prvi poveo.

Uzbuđenja su počela oko 30. minuta, kada je Alberto Moreno očajno reagovao i umesto lopte, u kaznenom prostoru "pokupio" Tea Volkota. Iako za sujeverne postoji nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal, ne bi trebalo da šutira, napadač Arsenala je preuzeo odgovornost i - promašio! Tačnije, Minjole je odlično reagovao i po peti put, od 11 penala sa kojima se susreo u Premijer ligi, uspeo da sačuva mrežu.

Samo minut kasnije Volkot je, ipak, uspeo da se upiše u strelce. Adam Lalana je izgubio loptu na polovini terena, a Moreno izgubio iz vida brzonogog napadača, koji je udarcem sa desne strane u dalji ugao pogodio metu.

Prednost Arsenala trajala je do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, ali je onda Kutinjo maestralno izveo slobodan udarac i "skinuo paučinu" u uglu domaćeg gola za 1:1.

Ubrzo po povratku sa odmora Lalana se iskupio za grešku kod vodećeg gola Arsenala, pošto se vešto snašao na centaršut Vajnalduma, grudima sebi dao for, a onda oštro i precizno šutirao za preokret.

Slična, brza akcija, viđena je i za treći pogodak Liverpula. Ovaj put je centaršut usledio sa
desne strane, uputio ga je Klajn, a Kutinjo spretno reagovao i udarcem iz trka po drugi put, ukupno treći, matirao Čeha.

To nije bilo dovoljno gostima. U 63. minutu Sadio Mane protutnjao je kao brzi voz desnom stranom terena, lagano prevarivši dvojicu defanzivaca Arsenala, a onda, milimetarski preciznim udarcem, pogodio mrežu.

Debitantu u timu Liverpula na gotovo identičan način, s tim da je imao i pomoć jednog od gostujućih igrača kojeg je, čini se, zakačila lopta posle šuta, odgovorio je Aleks Okslejd-Čemberlejn nepun minut kasnije. Odlično je prošao po levoj strani i uspeo da smanji zaostatak Arsenala na dva gola.

Kada je Kalum Čejmbers u 75. minutu sproveo loptu u gol posle centaršuta iz prekida za 3:4, delovalo je da nas čeka izuzetno uzbudljiva završnica, međutim, igrači Liverpula umeli su da "umrtve" utakmicu i sačuvaju prednost za pobedu na startu sezone.

Doskorašnji vezista Crvene zvezde, Marko Grujić, bio je među rezervnima igračima Liverpula, ali nije dobio priliku da debituje. Za razliku od njega, "starosedelac" Lazar Marković nije bio u protokolu za ovaj meč.