PLBIH: Vitez utišao Grbavicu (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Viteza savladali Željezničar 2:0 na Grbavici. Domaći u finišu ostali bez isključenog Blagojevića.

PLBIH: Vitez pobijedio Željezničar na Grbavici Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije poraza od Slobode u prošlom kolu, Željezničar je još jednom razočarao svoje navijače i to na Grbavici.

U posljednjem meču petog kola Premijer lige BiH Vitez je slavio 2:0 i došao do prve pobjede nad Željezničarom nakon šest vezanih poraza u njihovim međusobnim duelima.

Gosti iz Viteza zasluženo su stigli do pobjede, pošto su tokom čitavog meča bili ravnopravan protivnik, a u drugom poluvremenu bili su mnogo opasniji iz kontranapada nego što je bio Željezničar koji je imao blagu inicijativu.

Loša igra, slaba realizacija i pretjerana nervoza koštali su Željezničar poraza u meču u kojem je uputio samo JEDAN šut u okvir gola.

Prvo poluvrijeme porteklo je u tvrdoj borbi na sredini terena, uz nekoliko poluprilika.

U 17. minutu Stevanović odlično probio po lijevoj strani i ubacio po zemlji u peterac, a Tirić ispred Lendrića pokupio loptu.

Pet minuta kasnije i Vitez je imao dobru priliku, ali je odbrana Željezičara otklonila opasnost.

U 24. minutu još jedan dobar Stevanovića koji je izborio prekršaj na uglu šesnaesterca. Blagojević je šutirao direktno u gol, ali Tirić je na mjestu.

Deset minuta kasnije Memija je šutirao poslije ubacivanja Stevanovića, ali preko gola.

Željezničar je zaprijetio u 52. minutu poslije slobodnog udarca, ali šut glavom Lendrića je završio pored gola.

Vitez je u 69. minutu zaprijetio, ali je jedan igrač Željezničara izblokirao šut i nije bilo potrebe da reaguje Kjosevski.

Fudbaleri Viteza u 75. minutu brzo su izveli slobodan udarac i izborili korner poslije kojeg je tek uslijedilo pravo iznenađenje na Grbavici.

Armin Kapetan najbolje je skočio na drugoj stativi i udarcem glavom matirao Kjosevskog koji je loše reagovao kod ovog kornera i zaplivao u praznu u svom petercu. Vitez je zasluženo stigao do vođstva 1:0.

Zeljeznicar-Vitez 0:1by goloviliga

Ako je ovo bilo iznenađenje za domaće navijače, ono što se desilo u 80. minutu bio je ŠOK.

Bokačini se loše postavio u odbrani u vazdušnom duelu sa Kokotom i olako izgubio loptu, a bivši igrač Željezničara ušao je u šesnaesterac i preciznim udarcem poslao loptu u suprotan ugao za vođstvo 2:0.

Zeljeznicar-Vitez 0:2by goloviliga

Pogodak iz poštovanja prema svom bivšem klubu nije proslavljao.

Domaća publika nije mu zamjerila na ovom pogotku, minut kasnije Kokot je zamijenjen, a sa terena Grbavice ispraćen je aplauzom.

Već u 83. minutu moglo je biti 3:0 za goste, sjevnula je još jedna kontra, a odbrnaa Željezničara u posljednji trenutak presjekla je dodavanje u sredinu.

Fudbaleri Želljezničara bili su previše nervozni nakon što je Vitez stigao do velike prednosti. Nakon prekršaja Dedića, zbog kojeg je dobio i žuti karton, iznervirani Blagojević napravio je pravu glupost zbog koje je ostavio svoj tim sa desetoricom. Veznjak Željezničara namjerno je pogodio Dedića loptom u glavu i sudija mu je sasvim zasluženo pokazao put u svlačionicu.

Osim što je ostavio ekipu na cjedilu u ovom meču, Blagojević neće moći da igra ni u sljedećem kolu u kojem Željezničar igra derbi protiv šampiona, ekipe Zrinjskog.

Do kraja utakmice Željezničar nije uspio da napravi ništa konkretno i zasluženo je ispraćen zvižducima sa tribina Grbavice.

Izvor: MONDO/Samir Cacan