"Buca" Iguain i Pjanić za perfektan start Juvea

Juventus na početku sezone djeluje moćno.

Aktuelni šampion Serije A Juventus ima maksimalan učinak na početku sezone. Tri utakmice i isto toliko pobjeda.

Ako je suditi po tradiciji titula je blizu. Naime tim iz Torina je do sada 20 puta na startu sezone imao učinak od tri startne pobjede. Kad se to desilo čak 15 puta bili su prvaci.

Osim tradicije, ovaj Juventus na početku sezone djeluje zaista moćno, što je na svojoj koži osjetio Sasuolo, koji je savladan 3:1.

Juventus je poveo na početku utakmice. Nakon kontre pogodio je iskosa sa desne strane Gonzalo Iguain. Drugi gol najskupljeg igrača u Italiji ove sezone. Prethodno je Sasuolo imao šansu, nije je iskoristio i sjevnula je kontra domaćih.

...

Drugi gol Argentinac je postigao pet minuta kasnije. Ma kakav gol, postigao je golčinu. Kedira je glavom spustio loptu, a Iguain je iz voleja potegao i doveo Juventus u vođstvo 2:0. Vjerujemo da su navijači Juventusa već zaboravili što su Argentinca prozivali na početku sezone zbog kilaže.

...

Reprezentativac BiH Miralem Pjanić debitovao je za Juventus. Momak, koji je Romi plaćen 32 miliona evra prvijenac u dresu Juventusa postigao je u 27. minutu. Najprije je glavom pogodio prečku, a potom odbijenu loptu pospremio u mrežu.

...

Luka Antei je u 33. minutu zaključio goleadu u prvom poluvremenu. Prvi gol Sasuola na gostovanjima kod Juventusa.

...

Mateo Politano je u finišu meča pogodio stativu, tako da gosti nisu uspjeli uvesti meč u neku neizvjesniju završnicu.