PLBIH: Željezničar slavio, goleada Zrinjskog

Fudbaleri Željezničara prekinuli crnu seriju pobjedom nad Krupom 2:1, Zrinjski demolirao Čelik u Mostaru.

PLBIH: Željezničar i Zrinjski slavili Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije četiri utakmice bez pobjede Željezničar je osjetio slast pobjede, kao domaćini “plavi” su savladali Krupu rezultatom 2:1.

Novi trener Željezničara, Slavko Petrović, iznveo je dosta izmijenjen sastav u odnosu na prethodne utakmice "plave" ekipe.

Već nakon sedam minuta igre Sandi Križman u svom debiju za "plave" pogađa za veliko slavlje na Grbavici.

Ipak, nakon postignutog gola Željo nije pokazao ništa, dok su gosti u 20. minuti ne koriste grešku Kjosevskog.

Samo pet minuta kasnije, u svom šesnaestercu Kosorić ruši Perića, a sa jedanaest metara bio je precizan Milutinović.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Do odlaska na odmor publika na Grbavici nije vidjela niti jednu ozbiljniju priliku.

U nastavku nešto organizovanija igra domaćih, a dobru priliku na otvaranju prošušta Lendrić. S druge strane priliku da Krupljani preokrenu rezultat propustio je Perić čiji udarac brani Kjosevski.

U 55. minuti pokušaj glavom Stevanovića, te makazice Križmana u 67. minuti, ali bez promjene rezultata. Minut kasnije pokušao je iz daljine Stevanović, ali bez opasnosti po gol gostiju.

Sve do 78. minute nije bilo ozbiljnijih prilika na Grbavici, a onda je rezervista Lazić probipo levoj stani, lopta dolazi do Križmana koji iz volea šutira preko gola.

Igrala se 83. minuta kada lopta dolazi do Darka Markovića koji pogađa za 2:1.

Dobru priliku u 88. minuti imao je Lazić, ali je njegov udarac bez problema uhvatio gostujući golman.

U narednom kolu Željo gostuje kod Mladosti, dok će Krupa dočekati Zrinjski.

Druga subotnja utakmica drugog kola Premijer lige BiH, ona u Mostaru između Zrinjskog i Čelika opravdala je očekivanja samo po broju golova, ali ne i epitet derbija.

Na terenu je postojao samo jedan tim, Zrinjski, koji je sa ubjedljivih 4:0 savladao Čelik.

Samo devet minuta čekalo se na prvi gol, a onda je Todorović odlično izveo slobodan udarac i matirao pomalo i loše postavljenog Ružića.

HŠK Zrinjski - NK Čelik 1 0 Todorovićby koszta1994

Zrinjski je na 2:0 povisio poslije pola sata igre. Bilbija je izveo korner, Petrak je bio najviši u skoku i poslao loptu u mrežu. Stiče se utisak da je golman Čelika i kod ovog gola mogao bolje reagovati.

Zrinjski-Celik 3:0 (Todorović)by goloviliga

Već u 40. minuti riješeno je pitanje pobjednika, nakon što je Todorović lijepo primio loptu poslije centaršuta s desne strane, namjestio se i pogodio za svoj drugi gol na utakmici.

Ubjedljivu pobjedu “plemića”, četvrtu u nizu, a ukupno šestu u prvenstvu ovjerio je Tomić u 68. minutu.

Zrinjski se tako učvrstio na vrhu tabele sa 19 bodova, dok je Čelik pretposljednji sa svega pet bodova iz osam utakmica.