Brazil na vrhu, šok u Kordobi (VIDEO)

Paragvaj kao gost savladao Argentinu i potpuno "zakuvao" situaciju u južnoameričkim kvalifikacijama za Mundijal 2018.

Derlis Gonzales u 18. minutu je postigao vodeći, ispostavilo se i pobedonosni gol za reprezentaciju Paragvaja, na gostovanju Argentini u Kordobi - 0:1 (0:1).

Domaćin je imao dovoljno prilika, ako ne da osvoji sva tri boda, onda bar da izbegne poraz, ali je među stativama paragvajskog tima briljirao Justo Viljar. Među nekoliko sjajnih intervencija 39-godišnjeg golmana svakako je najvažniji odbranjen penal Serhiju Agueru u 47. minutu.

Time su "gaučosi" posle desete od 18 rundi kontinentalnih kvalifikacija za Mundijal u Rusiji pali na peto mesto, sa koga se iduće jeseni ide u baraž.

Paragvaj za njima zaostaje samo jedan bod, a sedmoplasirani Čile dva, nakon pobede nad Peruom koju je doneo Arturo Vidal pet minuta pre kraja - 2:1.

Vodeću poziciju je četvrtom uzastopnom pobedom pod vođstvom novog selektora Titea preuzeo Brazil. Posle Ekvadora, Kolumbije i Bolivije, na kišom natopljenom terenu u Meridi pala je i Venecuela, čija mreža se zatresla u osmom minutu prvog i drugog poluvremena.

Brazil je ove jeseni u kvalifikacionim utakmicama postigao 12, a primio samo jedan gol, tako da nema dileme ko će u boljoj atmosferi ući u veliki derbi Brazil - Argentina, zakazan za 6. novembar.

Selektor Edgardo Bauza u naredne četiri nedelje će se nadati potpunom oporavku Lionela Mesija, ali i Brazilci će u tom meču biti jači za Nejmara, koji je izdržao suspenziju.