Derbi Baskije: Na poluvremenu muk, na kraju "šou"!

Prvi put od 2012. godine, Bilbao je pobedio Real Sosijedad i to nakon neprijatnog rezultata na poluvremenu utakmice na "San Mamesu".

Veliki preokret u 140. "Derbiju Baskije"!

Na "San Mamesu" omraženi Real Sosijedad vodio je na poluvremenu, ali je onda 11 minuta magije navale domaćeg tima vođstvo gostiju pretvorilo u najdražu pobedu u sezoni:

Atletik Bilbao – Real Sosijedad 3:2 (0:1).

Ovo je prva pobeda crveno-belih nad komšijama sa "Anoete" od 4. marta 2012, a u međuvremenu Sosijedad je dobio četiri derbija i četiri odigrao nerešeno.

Prošle sezone, 21. februara ove godine, na istom mestu bilo je 0:1, baš kao i kada je David Zaratusta pogodio mrežu Gorke Iraizoza posle kornera, u 16. minutu.

Taj rezultat bio je na snazi do 51. minuta, kad je Iker Muniain pokazao klasu i po ko zna koji put opravdao broj "10" na leđima, a to je bio samo poziv najstarijem i najmlađem majstoru u timu, Aricu Aduricu i Injakiju Vilijamsu da pogocima u 60. i 72. minutu razgale veći broj navijača na renoviranom stadionu, na kojem Real Sosijedad do ove nedelje popodne nije doživeo poraz.

Da će se izvući i ovog puta, momci iz San Sebastijana pomislili su u 83. minutu, kada je strelac bio Injaki Vilijams, ali dalje od 3:2 plavo-beli nisu mogli.

Bilbao Sosijedad

Oni su pobedili Osasunu na prvom gostovanju ove sezone, 27. avgusta bilo je 0:2 u Pamploni i od tada su upisivali samo poraze van "Anoete", na kojoj će Bilbao gostovati 12. marta naredne godine.

S druge strane, ekipa Ernesta Valverdea odgovorila je pobedom na poraz u prošlom kolu, u Malagi (2:1), tako da Bilbao sada ima pet pobeda na poslednjih šest utakmica u oba takmičenja, računajući i Ligu Evrope.

U ukupnom skoru, Atletik je bolji od Reala: 57-37-46 u Primeri i 7-6-6 u Kupu kralja.