PLBIH: Željezničar srušio "štrajkače"

Željezničar savladao Olimpic rezultatom 3:2 i izbio na treće mjesto na tabeli.

PLBIH: Željezničar srušio "štrajkače" Izvor: MONDO

U posljednjem subotnjem meču 13. kola Premijer lige BiH Željezničar je na Grbavici došao do očekivane pobjede nad Olimpicom.

ŽELJEZNIČAR – OLIMPIC 3:2 (2:0)

Meč na Grbavici bio je pod znakom pitanja zbog štrajka gostujućih fuzdbalera, međutim, oni su ipak postigli dogovor sa upravom Olimpica i izašli na teren.

Željezničar je bio mnogo bolji i zasluženo došao do pobjede, međutim, trener Slavko Petrović sigurno ima šta da zamjeri svojoj odbrani zbog dva primljena pogotka i neivzjesnosti u finišu utakmice.

Poslije prvog poluvremena neizvjesnosti nije bilo. Golovima Lendrića i Stevanovića Željezničar je došao do vođstva od 2:0 i mnoigo rasterećenije ušao u drugo poluvrijeme.

Lendrić je u 11. minutu zatresao mrežu i završio lijepu akciju domaćih fudbalera.

FK Željezničar - FK Olimpic - 1-0 Lendrićby situacijeliga

Još ljepši bio je pogodak Stevanovića koji je lijevom, svojom slabijom nogom, pogodio suprotan ugao u 44. minutu.

FK Željezničar - FK Olimpic - 2-0 Stevanovićby goloviliga

Željezničar je dozvolio protivniku da se vrati u igru pogotkom u 69. minutu. Veliku rupu u odbrani ostavili su domaći fudbaleri, a kaznio ih je Lelić i smanjio na 2:1.

FK Željezničar - FK Olimpic - 2-1 Lelićby goloviliga

Revanširao im se Bjelak u 81. minutu. Štoper "vukova" pokušao je da vrati glavom loptu Bandoviću, ali ju je samo spustio za Lendrića kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na utakmici.

FK Željezničar - FK Olimpic - 3-1 Lendrićby goloviliga

Izgledalo je da je uzbuđenjima kraj kada je Zulčić dobio drugi žuti karton i crveni osam minuta prije kraja, međutim Olimpic je sa desetoricom uspio da u 90. minutu smanji na 3:2, golom Plakala.