PLBIH: Radnik sa "kreča" riješio uspavanku

Radnik golom iz penala savladao Čelik u ne baš zanimljivom posljednjem meču 13. kola Premijer lige BiH.

PL BiH (13. kolo): Čelik - Radnik Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Čelik iz Zenice u nedjelju je poražen na svom terenu od Radnika rezultatom 1:0  čime je ostao zakovan za samo dno premijerligaške tabele.

Meč na Bilinom polju razočarao je sve ljubitelje fudbala, a jedino vrijedno pažnje je upravo odlučujući pogodak u 76. minutu i situacija koja mu je prethodila.

Marković je rukom oborio Obradovića u svom šesnaestercu i zasluženo je dosuđen jedanaesterac, koji je u pogodak pretvorio upravo Obradović.

NK Čelik - FK Radnik B. - 0-1 Obradović (p)by goloviliga

I u jednom i u drugom igra se uglavnom odvijala na sredini terena bez nekih posebno opasnih situacija pred golmanima zeničkog i semberskog kluba, Branislavom Ružićem i Mladenom Lučićem.

Ipak, za nijansu su gosti iz Bijeljine imali nešto povoljnije šanse i to novopridošli napadač Radnika Ševko Okić se u 32. minutu sam iskosa našao ispred golmana Zeničana, ali je šutirao pored gola.

Čelik: Ružić, Hasanović, Salčinović, Jusić, Popović, Pezer, Hećo, Huseinspahić, Marković, Duraković, Smriko.

Radnik: Lučić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Obradović, Janković, Ostojić, Bajić, Đurić, Okić.