Raspucani Ronaldo i neefikasna Barsa

Real Madrid savladao Alaves u gostima 4:1. Portugalac postigao tri gola, a Alvaro Morata stavio tačku. Katai i Krstičić ušli sa klupe domaćina. Atletiko pobedio, Barsa minimalno.

Real Madrid produžio je seriju uspeha na pet uzastopnih pobeda.

"Kraljevski" klub osvojio je u subotu tri boda kojim je ostao na čelu tabele, upisavši sedmi ligaški trijumf.

ALAVES - REAL MADRID 1:4 (1:2)

Borbeni domaćin bolje je počeo, golom Dejversona za 1:0, ali je Kristijano Ronaldo golovima iz penala i na asistenciju Karima Benzeme već do 33. minuta preokrenuo rezultat na 1:2.

Nagovešteni trijumf Madriđana "overen" je u završnici, pogotkoom rezerviste Alvara Morate i trećim golom Ronalda, koji je nakon poslednjeg zvižduka sudije tražio fudbal i poneo ga kući, za uspomenu.

Srpski internacionalci nastupili su za domaćina kao rezerve - Nenad Krstičić od 62. minuta, a Aleksandar Katai od 67.

Atletiko Madrid i Malaga odigrali su na "Visente Kalderonu" interesantan meč, sa šest golova (4:2) i dva crvena kartona. Prvi je dobio Stefan Savić u 62, a pred kraj meča i fudbaler gostujućeg sastava Kastro.

Strelci za "jorgandžije" bili su Karasko i Gameiro (po dva komada), dok su za Malagu golove postigli Ramirez i Kamači.

Fudbaleri Barselone pobedili su  na svom terenu Granadu sa 1:0.

Barselona je dominirala na terenu od prvog do poslednjeg minuta, ali je uspela da postigne samo jedan gol. Strelac je bio Rafinja u 48. minutu.

Barselona je druga na tabeli Primere sa 22 boda, odnosno ima dva manje od prvoplasiranog Real Madrida, a jedan više od Atletika na trećem mestu.

Granada je, na drugoj strani, ostala na poslednjem mestu sa samo tri osvojena boda.

Ekipa Luisa Enrikea u narednom kolu gostuje Sevilji, a Granada dočekuje Deportivo.