BUNDES: Ajntraht u društvu Bajerna

Sedmom pobjedom ove sezone Ajntraht se probio u vrh tabele. Dijele drugu poziciju sa Bajernom, koji ima meč manje.

Ajntraht, koji se prošle godine ispadanja spasio ispadanja u plej ofu, prvi je pratilac na tabeli Bundeslige debitantu u ovom takmičenju Lajpcigu.

Ko bi rekao da će tako biti nakon 12 odigranih kola u Bundesligi.

Ajntraht ima najbolji start sezone još od 1992/1993. godine. U 12 kolu pobijedili su Borusiju Dortmund na svom stadionu 2:1 i izjednačili se drugom mjestu na tabeli. Imaju isti broj bodova ( 24) kao i Bajern, s tim da aktuelni šampion ima i meč manje.

U prvom poluvremenu nije viđena neka pretjerano zanimljiva utakmica, ali je u drugom poluvremenu prštalo na sve strane.

Početkom drugog poluvremena Hušti je postigao vodeći gol za Ajntraht.

Obamejang je izjednačio 13. golom sezone u Bundesligi, kojim je zasjeo na vodeće mjesto liste strijelaca. Asistent je bio Dembele.

Haris Seferović je ponovo doveo svoj tim u vođstvo u sljedećem napadu. Odličan šut sa ivice šesnaesterca. Seferovićev prvi gol u sezoni.

Dembele je pogodio prečku u 90. minute tako da su gosti doživjeli treći poraz ove sezone. Mijat Gaćinović igrao je svih 90 minuta u dresu Ajntrahta.

U ostala četiri meča subotnjeg programa, koji su počeli u 15 časova i 30 minuta nije bilo pobjednika.

Duel “davljenika” HSV-a i Verera bio je najefikasniji meč. Završen je bez pobjednika 2:2. Filip Kostić odigrao je svih 90 minta u dresu HSV-a.

U Kelnu gdje je gostovao Augzburg nije bilo postignutih golova. Rezultatom 1:1 završeni su dueli Ingolštat – Volfsburg i Borusija Mehnengladbah – Hofenhajm.

Hofenhajm je i dalje bez poraza u Bundesligi.