BUNDES: Lajpcig je ponovo pr(a)vi

Fudbaleri Lajpciga savladali Hertu. Odlični Laca sam pobijedio HSV.

Fudbaleri Lajpciga u prošlom kolu poraženi su prvi put ove sezone u Bundesligi, što je iskoristio Bajern i izjednačio se na čelu tabele.

Mnogi su priželjkivali da će taj poraz ostaviti traga na “najomraženiji” tim Bundeslige, međutim Lajpcig je u 15. kolu na svom terenu u derbiju protiv Herte pokazao od čeka je satkan. Rutinski, iskusno, bez puno srljanja, maksimalno koristivši prilike savladali su Hertu 2:0  i sigurno će prenoćiti kao lideri Bundeslige. Bajern sutra igra protiv Darmštata.

Inicijativu Lajpciga u finišu prvog poluvremena krunisao je Verner. Nakon sat vremena igre nakon kornera vođstvo je duplirao kapiten Orban.

Vedad Ibišević odigrao je cijeli meč u dresu Herte, ali nije imao ozbiljnijih prilika za postizanje gola.

Odnosni nije niko iz Herte, pošto za 90 minuta nisu uputili šut ka golu protivnika.

HSV za koji su Filip Kostić i Emir Spahić odigrali cijeli meč, je vodio u gostima kod Majnca golom Vuda iz 21. minuta. Onda im se desio Laca. Naime fudbaler Majnca je postigao het –trik i preokrenuo rezultat. Zanimljivo tek drugi meč da je ovaj igrač sredina terena počeo u startnoj postavi i njegovi prvi golovi ove sezone.

Osim Majnca pobjedu u subotnjim mečevima ostavrio je i Augzburg protiv Borusije Menhengladbah 1:0, dok su bez pobjednika završeni mečevi: Verder - Keln 1:1 i Šalke - Frajburg 1:1.