Mbape - više golova nego godina, aplauzi i rivala!

Talentovani napadač Monaka preuzeo odgovornost od povrede Radamela Falkaoa i postigao dva nova gola. I iznudio penal... Zaslužio je i aplauz navijača Kaena.

U kakvoj je formi napadač Kilijan Mbape!

Ovaj 18-godišnji napadač, koji je dobio u međuvremenu poziv u seniorsku reprezentaciju Francuske, ovog nedeljnog popodneva postigao je još dva pogotka protiv Kaena i tako već stigao do 19 golova u dresu Monaka ove sezone.

Dakle - više golova nego što ima godina... A tek je 19. mart!

Već u 13. minutu se odlično namestio sa desne na levu nogu, izbacio čuvara, a onda preciznim udarcem savladao čuvara mreže na golu Monaka.

Imao je nekoliko dobrih pokušaja, a kao pravi lider se poneo u 48. minutu kada je napravio neverovatan sprint, pretrčao dvojicu igrača Kaena, spustio se u kazneni prostor, a onda je zaustavljen faulom nakon čega je njegov saigrač Fabinjo postigao gol za 2:0.

Svu raznovrsnost svoje igre pokazao je u 81. minutu kada je postigao gol glavom za trijumf.

Ovom pobedom Monako je nastavio svoj pohod ka tituli u Ligi 1 i ima 71 bod iz 30 utakmica, šest više od aktuelnog šampiona Pari sen Žermena koji ima meč manje.

/ČITAJTE O KILIJANU MBAPEU, I JOŠ DEVETORICI VELIKIH NADA LIGE ŠAMPIONA/

Pogledajte kako je "izdominirao" na ovom meču protiv Kaena.

Mbape se poneo kao pravi lider tima otkako je povređen Radamel Falkao i upravo je njegova igra protiv Mančester sitija, kada je Monako prošao u četvrtfinale Lige šampiona, pokazala da je ovaj napadač budućnost francuskog, a videćemo i čijeg još fudbala.

Postigao je sedam golova u poslednjih pet mečeva i pokazao "killer instict".

Leonardo Žardim ga je ipak izveo iz igre u 88. minutu i uveo Kardonu umesto njega, a koliko je oduševljenje izavala njegova partija govore i aplauzi koje su mu uputili – domaći navijači.

Dao je dva gola, iznudio penal, ali i aplauze navijača tima koji je sam pobedio!