BUNDES: Ludilo i šou Gomeza u Leverkuzenu

Sjajan meč u Leverkuzenu odigrali su Bajer i Volfsburg i na kraju podijelili bodove. Gomez het-trikom preokrenuo za samo sedam minuta, tinejdžer spasio "aspirindžije".

Bajer i Volfsburg remizirali su 3:3 u meču poslije kojeg nema nezadovoljnih, ali ni zadovoljnih, osim 28.675 gledalaca na BajAreni u Lverkuzenu koji su gledali spektakularnu završnicu posljednjeg meča 26. kola Bundeslige.

Deset minuta prije kraja utakmice u Leverkuzenu, Volfsburg je gubio 2:0 i u tom trenutku sa 29 osvojenih bodova dijelio je sa Augzburgom mjesto koje vodi u niži rang.

Samo sedam minuta kasnije „vukovi“ su bili „daleko“ gore, poslije ekspresnog het-trika Marija Gomeza, ali je pogodak tinejdžera Kaja Haverca za konačnih na 3:3 vratio nekadašnjeg šampiona tik iznad opasne zone.

Volfsburg je poslije dvije vezane pobjede u nedjelju bio nadomak trećeg trijumfa, ali prije toga bio je u kanalu, jer je Bajer deset minuta prije kraja vodio 2:0.

Šampion Bundeslige iz 2009. i vicešampion prije dvije godine jeste odigrao dobar meč u Leverkuzen, ali je u prvih sat vremena surovo kažnjen za promašaje, pogođenu prečku i jalovu inicijativu.

Iako je prvih 45 minuta proteklo u inicijativi gostiju, Bajer je vodio 1:0, nakon što je Belarabi odličnim udarcem poslao loptu Kastilsu kroz noge, poslije dobrog centaršuta Aranguiza.

Navijači, ali i fudbaleri Bajera pomislili su da je sve gotovo u 65. minutu kada je Foland poslao loptu u mrežu za 2:0, ali to je bila kobna greška.

U samo sedam minuta, od 80. do 87. Volfsburg je stigao do potpunog preokreta, a Mario Gomez do het-trika!

Twitter Embed Code

Iskusni centarfor koristio je svoje najjače oružje – glavu. Prvo je zabio poslije odličnog centaršuta Balžčikovskog, a potom i nakon kornera Arnolda samo tri minute kasnije i Volfsburg je izjednačio na 2:2.

Asistent kod njegovog prvog gola, Blažčikovski, bio je vrlo raspoložen danas, posebno u igri prema naprijed pa je izborio penal za potpuni preokret. Defanzivac Bajera pokupio je loptu, ali i nekadašnjeg beka Borusije Dortmund i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Dileme oko izvođača nije bilo – Mario Gomez uzeo je loptu, a nekoliko trenutaka kasnije, ona je zatresla mrežu Lenovog gola.

Drami na BajAreni tu nije bio kraj. Naprotiv. Samo dvije minute kasnije novi gol, ali na drugoj strani. Sedamnaestogodišnji Kaj Haverc izjednačio je na 3:3 svojim prvim golom za „aspirindžije“.

All Goals & highlights - Bayer Leverkusen 3-3...by kivancyildirim791

Volfsburg je odnio bod sa BajArene, ali neće mnogo žaliti uprkos preokretu, jer je Gustavo u posljednjim trenucima meča spasio svoj gol gotovo na gol-liniji, poslije pokušaja Hilberta.

Ovim remijem Voflsburg je pretekao Hamburg i Majnc koji je nesrećno poražen od Ingolštata 2:1

Domaći jesu bili bolji, ali su do tri boda stigli nespretnim, ali srećnim pogotkom  Hadergijonaja, koji je želio da uputi centaršut u 73. minutu, ali je nekoliko trenutaka kasnije proslavljao svoj prvi gol ove sezone.