Čista petica PSŽ-a u Superkupu Francuske! (VIDEO)

Fudbaleri Pari sen Žermena po peti put uzastopno osvojili su Superkup Francuske!

Duel između Monaka, francuskog šampiona i pobjednika Kupa Francuske Pari sen Žermena u Tanžeru na sjeveru Maroka pripao je "svecima" nakon preokreta 2:1 (0:1).

Prvaci su u subotu uveče pred prepunim stadionom na sjeveru Maroka prvi stigli do prednosti sjajnim golom Đibrila Sidibea u 30. minutu.

Poslije kombinacije na sredini terena, uslijedila je "lopta sa očima" pridošlice iz Anderlehta Jurija Tilemansa, koju je Sidibe, iako defanzivac, u maniru rasnog strelca sproveo iza leđa golmana "svetaca" Alfonsa Areole.

Međutim, u nastavku utakmice dogodio se potpuni preokret u režiji novajlije iz Juventusa Danija Alveša, koji je bio najzaslužniji za preokret i prvi ovosezonski trofej Parižana.

Brazilac je najprije u 51. minutu sjajnom "bombom" iz slobodnog udarca donio izjednačenje "svecima", da bi potom fantastičnom asistencijom 12 minuta kasnije na "tacni" servirao loptu Adrijanu Rabiou.

U 92. minutu dogodila se sporna situacija u kaznenom prostoru Parižana, rukom je igrao defanzivac, ali je marokanski sudija El Džafari pokazao da se igra nastavi uz proteste igrača Monaka.

Čuvar mreže "kneževa" Danijel Subašić se nije ni pomjerio kod oba pogotka!

Pokušao je trener Monaka Leonardo Žardim da izmjenama prve zvijezde Kilijana Mbapea i strijelca Sidibea pokrene tim, ali su "sveci" do kraja mogli čak i da stignu do ubjedljivijeg trijumfa.

Ipak, to neće smetati večerašnjem slavlju ekipe španskog stručnjaka Unaja Emerija.

Vodeći francuski klubovi će već od narednog vikenda krenuti u borbu za titulu u šampionatu Francuske. "Kneževi" u prvom kolu nove sezone dočekuju Tuluz, dok će PSŽ biti domaćin Amijenu.