Siti startovao pobedom

Novajlija Brajton bio je "tvrd orah" za favorita u meču prvog kola Premijer lige, ali bodovi ipak idu u Mančester.

Pobedi se u zube ne gleda!

Kada branilac titule počne sezonu porazom od autsajdera na svom stadionu, a jedan od konkurenata za titulu ispusti dva boda u sudijskoj nadoknadi vremena, onda Pep Gvardiola nema razlog da bude nezadovoljan pobedom na samom jugu Engleske.

U meču u kome su "građani" jalovo pritiskali domaćina punih 70 minuta, Brajton - Mančester siti 0:2 (0:0)!

Strelac vodećeg pogotka bio je Serhio Kun Aguero, a konačan rezultat je u 75. minutu postavio Luis Dank, koji je posle centaršuta Fernandinja glavom savladao svog golmana.

Siti je u uvodnim minutima izveo nekoliko sjajnih akcija i najavio ubedljivu pobedu, ali je utakmica brzo ušla u kolotečinu - Brajton sa svih 11 igrača na svojoj polovini, a Gvardiolin tim bezopasan po gol, uz oko 80 odsto poseda lopte.

Jedinu šansu gosti su stvorili u 34. minutu, kada Gabrijel Žezus iz neposredne blizine nije uspeo da nadmudri golmana Metjua Rajana.

Aguero je početkom drugog poluvremena propustio "zicer", šutiravši iskosa pored gola, a onda je i Brajton zapretio - jedini put na utakmici - kada je do izražaja došla i trema (mane?) novog golmana Mančester sitija, Brazilca Edersona.

Skupo plaćeni momci, ovom prilikom u bordo dresovima, nisu zapadali u paniku, uprkos rezultatu koji im nije odgovarao i vremenu koje je odmicalo. Nastavili su strpljivo da grade napade, ali do 1:0 nisu stigli iz pozicione igre, već onako kako je objektivno mnogo lakše - posle osvojene lopte i brzog kontranapada.

Akciju je sa sredine terena povukao Kevin de Brujne, kroz napokon razređenu odbranu Brajtona uposlio je Davida Silvu, a ovaj odmah dao "for" Agueru u kazneni prostor. Argentinac je ostao sam pred golmanom i rutinski plasirao loptu u dalji ugao.

Pomenuti autogol Danka, koji je usledio vrlo brzo, otklonio je i ono malo dilema oko konačnog ishoda.

Brajton u drugom kolu ide u goste Lesteru, dok će se Mančester siti predstaviti svojim navijačima u duelu sa Evertonom, zakazanim tek za ponedeljak 21. avgust.