LE: Zenit protutnjao Skopljem, pogodio i Bane!

U premijernom meču u Ligi Evrope, skopski Vardar nije mogao ozbiljnije da se suprotstavi ruskom Zenitu, koji je već u prvom poluvremenu osigurao pobjedu u Skoplju u prvom kolu Grupe L - 0:5 (0:3).

Razlika u klasi!

Zenit je u četvrtak uveče zabilježio sigurnu pobjedu protiv Vardara u Skoplju, gdje je mrežu skopskog tima pogodio i kapiten srpskih "orlova" Branislav Ivanović.

Vardar - Zenit 0:5 (0:3)

Izabranici Roberta Manćinija su već u šestom minutu stigli do vođstva nakon loše reakcije kompletne odbrane makedonskog tima.

Na centaršut iz kornera Kristijana Noboa niko od fudbalera Vardara nije skočio, niti je reagovao golman Filip Gačevski, pa se centarfor Zenita Aleksandar Kokorin s četiri metra samo "poklonio" za vođstvo - 0:1.

...

Zenit je pitanje pobjednika u Skoplju praktično riješio u 21. minutu novim pogotkom Kokorina - po lijevoj strani je prošao i centrirao, a napadač gostiju ponovo glavom pogodio mrežu - 0:2.

...

Ako je neko od makedonskih navijača na stadionu "FIlip Drugi" gajio nadu da Vardar može da stigne barem do boda, sve dileme je u 39. minutu razriješio Artem Džuba na asistenciju Kokorina, koji je mogao i sam da završi akciju, ali je petom asistirao saigraču - 0:3.

...

Ekipa nekadašnjeg trenera Crvene zvezde Čedomira Janevskog, koji je poslije pobjede nad Fenerbahčeom naslijedio Gocu Sedloskog, u nastavku je ipak pokazala da nije slučajno stigla do grupne faze.

Stvorili su nekoliko dobrih šansi već početkom drugog dijela, ali Boban Nikolov i potom jermenski napadač Tigran Barsegjan nisu uspjeli da smanje rezultat iz povoljnih situacija pred golom Andreja Lunjeva.

Ali su zato Rusi postigli još jedan pogodak i to preko kapitena reprezentacije Srbije Branislava Ivanovića, koji je u 66. minutu odlično reagovao na odbijenu loptu i poslao je pod prečku - 0:4.

...

U samom finišu, gosti iz Sankt Petersburga su uspjeli da kompletiraju "petardu" zahvaljujući Emilijanu Rigoniju za slavlje pedesetak ruskih navijača koji su stigli na skopski stadion!

Poput ruskog tima u drugom meču Grupe L, posao oko osvajanja bodova u prvom poluvremenu završio je i španski Real Sosijedad u dvoboju sa Rozenborgom - 4:0 (3:0), a "petardu" su osim Zenita ove večeri ostvarili i fudbaleri Nice. I to u Belgiji protiv Zulte Varegema (1:5), a peti pogodak postigao je Mario Baloteli.