Kad je teško - Imobile! (VIDEO)

Sjajni Ćiro Imobile sa dva gola najzaslužniji za trijumf Lacija u Đenovi, prvog nakon sedam godina.

Ćiro Imobile drži "nebeskoplave" u vrhu tabele.

Sjajni napadač sa dva gola, ukupno šest ove sezone na četiri utakmice, bio je najzaslužniji za trijumf Lacija na "Marasiju" protiv Đenove, prvi put nakon sedam godina.

ĐENOVA - LACIO 2:3 (0:1)

Gosti su stekli prednost u 13. minutu. Sergej Milinković-Savić sjajno je šutirao iz slobodnog udarca, Matija Perin uspio je da odbrani, ali na žalost golmana Đenovljana lopta se odbila pravo na nogu Bastosu, kojem nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Bastos GOAL HD - Genoa 0-1 Lazio 17.09.2017 HDby taraskorytko1

Veoma srećno Đenova je stigla do izjednačenja, kada je mladi Pjetro Pelegri pogodio za 1:1.

Uzvratio je Imobile u 70. minutu za 1:2, a tri minuta kasnije Pelegri je postigao izjednačujući gol i postao najmlađi igrač (16 godina i 184 dana) u ligama petice koji je uspio na jednom meču dva puta biti strijelac.

Izgledalo je da će Đenova uspjeti ostati neporažena, ali fenomenalni Imobile u 82. minutu sjajno je završio kontranapad gostiju i postavio konačnih 2:3.

C i r o I m m o b i l eby taraskorytko1

Bio je to njegov već šesti pogodak ove sezone i trenutni je drugi strijelac lige, iza neprikosnovenog Paola Dibale, koji ima dva više.