Atletiko moćan u Bilbau, Real izgubio u Madridu

Atletiko Madrid pobedio Atletik Bilbao u gostima u petom kolu Primere. Betis golom Sanabrije u 94. minutu pobedio Real.

Uzbudljivo je bilo u sredu uveče na San Mamesu.

Atletik je ugostio Atletiko Madrid i izgubio 1:2 (0:0), u petkom kolu Primere. Ali, vrlo lako je utakmica mogla da krene i drugim tokom...

Domaćin je imao idealnu priliku da povede u 41. minutu, pošto je od Habijera Estrade dobio na poklon penal. Saul jeste napravio prekršaj nakon što je nesmotreno izgubio loptu, ali se on dogodio izvan kaznenog prostora.

Aric Aduric je preuzeo odgovornost, čak je i dobro šutno, snažno uz stativu, ali je Jan Oblak bio fenomenalan. Poluvisoku loptu uspeo je posle panterske parade da skrene i da sačuva mrežu.

Ova intervencija dala je krila napadačima Atletika.

Rastrčali su se u drugom poluvremenu na polovini Baskijaca i to se vrlo brzo reflektovalo i na rezultat. Koke, Grizman i strelac Korea izveli su 55. minutu prelepu akciju. Brza razmena i protrčavanje igrača iz Madrida potpuno je izbacila odbranu iz Bilbaa.

Vrlo brzo na teren je ušao Janik Karasko, momak koji će se posle 13 minuta provedenih na terenu upisati u strelce. Ponovo je Grizman bio asisten i još jednom na vrhunski način - majstorski!

Atletik je u poslednjim trenucima meča uspeo samo da smanji na 2:1 preko Raula Garsije.

Atletiko

Ronaldo, Bejl i Isko. Iza njih Modrić, Kasemiro i Kros...

Pokušavale su zvezde Real Madrida sat i po, pa i više da probiju odbranu Betisa. Ali, umesto gola u mreži zeleno-belih, na kraju je "kralj pao". Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade kada je Antonio Barahan centrirao, a njegov imenjak iz Paragvaja Sanabrija glavom pogodio mrežu.

Real posle pet kola zaostaje već sedam bodova za Barselonom. Trenutno je sedmi na tabeli.