Favoriti po planu

Za razliku od Liverpula, ostali velikani engleskog fudbala nastavljaju takmičenje u Liga kupu.

Arsenalu je dovoljan bio jedan gol, Sitiju su trebala dva, Everton je brojao do tri, Junajted je stao tek na četiri, a Čelsi išao sve do pet.

Neko ubedljivo, neko manje, ali svi favoriti u sredu uveče opravdali su svoje uloge i plasirali se u narednu fazu Liga kupa.

Najteže je bilo "građanima", koji su rano poveli u Birmingemu protiv VBA, golom već u 3. minutu, ali je domaćin u 72. uspeo da izjednači. Nada da bi mogli da izbegnu poraz, ipak, nije dugo trajala, pošto je Leroj Sane u 77, svojim drugim golom, rešio pitanje pobednika.

Minimalnom razlikom slavio je i Arsenal, koji je u Londonu bio bolji od Donkastera 1:0. Jedini pogodak postigao je Teo Volkot u 25. minutu, posle odličnog prijema na jednako lepo dodavanje Aleksisa Sančeza. Ta majstorija dvojice napadača bila je dovoljna "tobdžijama" da obezbede prolaz.

Kao zvezda večeri nametnuo se Miši Batšuai iz Čelsija, koji je het-trikom rešio duel sa Notingem Forestom.

Očekivano za utakmice Liga kupa, treneri su prilično promešali sastave, pa tako Nemanja Matić nije uopšte bio u konkurenciji za tim Mančester junajteda. To nije omelo njegov saigrače da stignu do 4:1 protiv Bartona. Markus Rašvord je sa dva pogotka u prvih 20 minuta otklonio svaku dilemu i omogućio saigračima utakmicu bez neizvesnosti.