Trebalo je da bude derbi na "Parku prinčeva"

PSŽ u derbiju osmog kola Lige 1 pobedio Bordo 6:2 (5:1).

Kako je krenulo, dobro se završilo po Bordo.

"Žirondinci" su već u prvom poluvremnu primili pet komada na "Parku prinčeva" i bilo je pitanje kako će se katastrofa završiti.

Pari sen Žermen je posle šestog pogotka oduzeo gas...

Na kraju - 6:2 (5:1)!

Gazde PSŽ-a uložile su ogroman, možda i najveći novac u istoriji fudbala u jedan klub i on im za sada donosi rezultat. Nejmar i društvo iz "Grada svetlosti" melju sve redom.

Doduše, Monpelje je imao rešenje u prošlom kolu (0:0), ali tada na terenu nije bilo Nejmara. Vratio se protiv Bajerna u Ligi šampiona i onda su usledile dve kanonade. Bavarci su u Minhen ispraćeni sa tri u mreži, a Bordo sa šest.

Inače, "Žirondinci" do ovog osmog kola Lige 1 nisu imali NIJEDAN poraz!

Nejmar

Nejmar je fantastičnom "bombom" iz slobodnjaka otvorio seriju u petom minutu. Edinson Kavani je golom krunisao prelepu akciju sedam minuta kasnije.

Tomas Menijer je postigao treći u 21, da bi se do kraja prvog dela Nejmar još jednom upisao u 40, a Julijan Draksler postigao golčinu posle asistencije Kilijana Mbapea u 45.

Mladi napadač PSŽ-a je završio seriju golova u 58. minutu.

Junus Sakare i Malkom Filipe ublažili su poraz Bordoa golovima u 31. i 90. minutu.

Na tabeli vodi Pari sen Žermen sa 22 boda, Monako ima 19, a Bordo je na trećem mestu sa 15...