"Jarčevi" stvarno nemaju krila!

Iako to ne sugeriše rezultat, Red Bul Lajpcig je bez previše muke stigao do pobjede u Kelnu (1:2), koji ni poslije sedmog kola Bundeslige nije okusio slast pobjede.

Crvena zvezda je pokazala put Lajpcigu kako da stigne do trijumfa nad "jarčevima", iako su izabranici Ralfa Haselhuta za razliku od srpskog predstavnika u Ligi Evrope, mogli do vrha da napune mrežu ekipe na stadionu "Rajn Energi".

A upisali su poput crveno-bijelih minimalnu pobjedu...

KELN - LAJPCIG 1:2

Samo zahvaljujući golmanu Timu Hornu i sportskoj sreći, s obzirom da je Marsel Halstenberg osim nekoliko propuštenih dobrih prilika, pogodio i stativu, Keln nije već poslije prvog dijela imao "de fakto" izgubljenu utakmicu.

Ipak, oni sa "krilima" uspjeli su da postignu jedan pogodak nakon sjajne akcije i asistencije petom Marsela Sabicera, a za egzekuciju se postarao Lukas Klosterman u 30. minutu.

U nastavku je priliku kod izabranika Petera Štogera, kojem se opasno drma klupa i biće pravo čudo ako zadrži posao do naredne utakmice, dobio i veteran Klaudio Pizaro, koji je u 56. minutu majstorski asistirao Leonardu Bitankuru za izjednačenje.

Srpski internacionalac Miloš Jojić solidno je odigrao svih 90 minuta u poraženom timu Kelna.

Međutim, napadač Kelna je bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je gol opravdano poništen.

Mogli su gosti i u drugom dijelu do vrha da napune mrežu "jarčeva", ali ni Jusuf Poulsen, ni Portugalac Bruma, niti Marsel Sabicer u barem pet, šest navrata nisu imali rješenja za izuzetno raspoloženog golmana domaćina Tima Horna!

Da se silni promašaji ne bi obili o glavu gostima, pobrinuo se Sabicer, koji se prošetao po lijevoj strani odbrani Kelna i u mat poziciji pronašao Poulsena za 0:2 za ovjeru četvrte pobjede Lajpciga ove sezone.

"Jarčevi" su dva minuta kasnije uspjeli da smanje poslije akcije Pizara i centaršuta Tima Handverkera, koji je u pogodak pretvorio Japanac Juja Osako - 1:2.

Ipak, do kraja nisu uspjeli da izbjegnu šesti poraz ove sezone u šampionatu Njemačke, a da jesu bilo bi potpuno nezasluženo.