Zabavno u Briselu, ne baš tako u Londonu

"Klasik" evropskog fudbala okončan bez golova. Nove taktičke ideje Sautgejta i Leva...

Fudbaleri Belgije lako su se plasirali na Mundijal, a novembarski termin iskoristili su da odigraju prijateljsku utakmicu sa još jednim učesnikom šampionata sveta - Meksikom.

Publika u Briselu mogla je da uživa u ofanzivnom fudbalu dva tima, pa je tako viđeno čak šest golova (3:3) koje je u 17. minutu najavio Eden Azar. Meksiko je izjednačio sa "kreča" preko Gvardada u 38. minutu, da bi u drugom poluvremenu Lukaku prvo postigao vodeći, pa izjednačujući gol, pošto je u međuvremenu Lozano za četiri minuta dva puta matirao Kurtou.

Belgija

Sasvim drugačiji meč na "Vembliju" u "evropskom klasiku".

Selektori Engleske i Nemačke dobro su "promešali" karte, pa je tako Garet Sautgejt od starta ukazao šansu debitantima Pikfordu, Abrahamu i Loftusu-Čiku, u nastavku i Gomezu i Korku, dok je Jogi Lev odmarao neke od svojih "zvezda" i šansu pružio Halstenbergu na poziciji levog spojnog, dok je Mesut ozil igrao daleko povučenije nego inače.

Samo će dva selektora znati da li su njihove taktičke zamisli prošle onako kako su planirali, dok je publika videla meč bez mnogo tempa: Engleska - Nemačka 1:0.

Veliku šansu da promeni rezultat imao je Lingard u 93. minutu, ali je šutirao preko gola.

Loša vest za Žozea Murinja, koji je u Stokholmu gledao meč Švedske i Italije, stiže iz Londona pošto se štoper Fil Džouns povredio još tokom prvog poluvremena, a ove sezone igrao je sjajno za Mančester junajted.

Od prijateljskih utakmica izdvajamo i pobedu Francuske nad Velsom (2:0) uz golove Antoana Grizmana i Olivijea Žirua.