Francuzi bolji od "zmajića" (VIDEO)

Prvi poraz "zmajića".

Juniorska reprezentacija BiH poražena je u drugom kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo protiv selekcije Francuske rezultatom 2:1.

Francuze je u vodstvo doveo Guitane u 14. minuti utakmice, da bi Diabi nakon nešto manje od 20 minuta pogodio za uduplanje vođstva.

U osmoj minuti nastavka, nakon jednog ubačaja Hadžića sa desne strane, u šesnaestercu gostiju Dembele je svojom nespretnom reakcijom ubacio loptu iza leđa Lafonta i tako smanjio vođstvo svog tima.

Ćatić, koji je ušao na poluvremenu, u 69. minuti uspjeva loptu ugurati u mrežu nakon velike drame pred golom Francuza, ali je sudija poništio gol zbog ofsajda.

Pravu priliku za izjednačenje BiH je imala samo četiri minuta kasnije. Sudija je svirao penal, Smajić je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac uspio odbraniti golman Francuske.