Posle 127 dana i 21 utakmice - izgubio PSŽ!

Parižani su 16. kolo Lige 1 dočekali sa skorom 19-2-0 (73:12) od starta sezone koja je počela pobedom nad Monakom u Superkupu Francuske 29. jula rezultatom 1:2. Konačno se našao neko bolji...

Punih 127 dana čekalo se na prvi poraz Pari Sen Žermena u sezoni 2017/18!

Posle serije od 21 utakmice u kojoj "sveci" nisu porazili samo Monpelje (0:0) i Marsej (2:2) na gostovanjima u Ligi 1, skupoceni sastav trenera Unaija Emerija naišao je na boljeg od sebe.

U prvoj utakmici 16. kola Lige 1, koje su Parižani dočekali sa deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca i skorom 13-2-0 (47:10), fudbaleri Strazbura kaznili su Emerijevu nameru da odmori nekolicinu startera pred put u Minhen na meč poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona sa Bajernom.

Iako su u nastavku ušli i Edinson Kavani, strelac 23 gola, i plejmejker Marko Verati, eksperiment sa Anhelom Di Marijom, Havijerom Pastoreom i Julijanom Drakslerom u stratnoj postavi nije završen uspešno:

Strazbur - PSŽ 2:1 (1:1).

Na asistenciju Dimitrija Linara u 13. minutu, 20-godišnji napadač domaćih Žoja Nuno Da Košta doveo je svoj tim u vođstvo koje je bilo na snazi sve do 42. minuta kada je Adrijan Ravio namestio lagan pogodak Kilijanu Mbapeu nakon prodora i odličnog pasa Nejmara u prostor.

Ipak, umesto potpunog preokreta, u nastavku se dogodio prvi pad "svetaca" od kada su u klub jedan za drugim došli Nejmar i Mbape u transferima vrednim 222 i 185 miliona evra.

Strelac vodećeg gola za tim tenera Lorana Loreja, Da Košta, ovog puta našao se u ulozi asistenta a pogodak u 65. minutu za mini senzaciju u (uveliko rešenoj?) Ligi 1 postigao je Stefan Boken.

Emeri je potom izveo iz igre Di Mariju, Pastorea i Drakslera, šansu su dobili Kavani, Verati i Đovano lo Selso, ali odgovora na terenu nije bilo. Na klupi su ostali i Levin Kurzava, Tomas Munije…