Salah sam ukrotio lisice, Čelsi silovit

Londonski "plavci" preskočili Junajted. Napadač Liverpula igra u životnoj formi.

Mohamed Salah je ove sezone već postigao 23 gola u svim takmičenjima, a 17 u Premijer ligi (jedan manje od vodećeg strelca prvenstva, Harija Kejna iz Totenhema).

Egipćanin po dolasku iz Rome u Liverpul igra u životnoj formi, što je potvrdio i ove subote protiv Lestera. Sa dva gola doneo je preokret "Redsima" na Enfildu i pobedu 2:1.

Bio je najopasniji po gol gostiju, a pogotke koje je postigao u 52. i 76. minutu demonstracija su sjajnih tehničkih sposobnosti, ali i fantastičnih ideja Manea i Milnera da ga proigraju dodavanjem petom.

Gosti su poveli već u 3. minutu preko Džejmija Vardija, a posle greške Džoela Matipa, ali je Liverpul već u prvom poluvremenu uspostavio dominaciju i naterao protivnika da se grčevito brani. Šanse su se ređale, ali su golovi usledili tek po povratku sa odmora.

Pored Salaha, konstantna opasnost po gol Lestera bio je i Sadio Mane, međutim, Senegalac nije imao sreću da se upiše u strelce, jer su mu zbog ofsajda (opravdano) poništena dva gola.

Liverpul je ovom pobedom nastavio borbu za direktan plasman u Ligu šampiona, a od vodeće četvrtoke svoj duel 21. kola odigrao je i Čelsi, koji je na Stamford Bridžu ubedljivo savladao Stouk - 5:0.

Izabranici Antonija Kontea bili su dobro raspoloženi, a posebno Vilijan, koji je asistirao za dva gola, a jedan je i sam postigao (iz penala). Prednost "plavcima" doneo je Ridiger već u 3. minutu, posle prekida, zatim je Drinkvoter sjajno šutirao u 9. minutu, a do odlaska na odmor metu je pogodio i Pedro u 23. minutu. Goleadu su u drugom poluvremenu nastavili pomenuti Vilijan (73. minut, iz penala) i Zapakosta (88).

Od prvih utakmica 21. kola istakla se i pobeda Svonsija za beg sa dna tabele. "Labudovi" su iznenadili Votford i kao gosti slavili 2:1.

Domaćin je vodio od 11. minuta pogotkom Karila, ali su Ajev u 86. i Narsing u 90. doneli preokret.