Partizan poslije 1:1u Humskoj: Da bude polovično

Partizan je dva puta uspio da prođe kada je kod kuće igrao 1:1, a tri puta je ispadao iz evro kupova.

Liga Evrope FK Partizan statistika remi 1-1, revanši Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana pet puta su u eliminacionim fazama UEFA takmičenja završavali prvu utakmicu na svom stadionu rezultatom 1:1. Crno-bijeli su dva puta uspjevali da prođu poslije revanša, a tri puta im to nije pošlo za rukom.

Narednog četvrtka protiv Viktorije iz Plzenja imaće priliku da poprave ove statistiku.

Partizan igrao, poveo, kiksnuo i pocrvenio - 1:1!

Poslije 1:1 sa vicešampionom Češke, ekipom koja ubjedljivo vodi na tabeli u aktuelnoj sezoni, Partizan će imati težak zadatak da u revanšu izbori osminu finala Lige Evrope.

Nisu se mnogo puta crno-buheli našli u sličnoj situaciji.

Kup UEFA, 2. kolo (1985/1986): Partizan – Nant 1:1, 0:4

Prvi put se ona dogodila u sezoni 1985/1986. "Parni valjak" je u 2. kolu Kupa UEFA za protivnika dobio Nant. Pred punim tribinama stadiona "JNA" Partizan je poveo u prvom poluvremenu autogolom Lerua u desetom minutu, da bi u 68. izjednačio Halilhodžić.

"Kanarinci" su u Frnacuskoj pobijedili 4:0.

Zanimljivo, do Nanta - Partizan na 27 evropskih utakmica (u KEŠ-u, Kupu UEFA/sajamskih gradova i KPK-u) nikada kod kuće nije igrao 1:1. Samo jednom je do tada na "JNA" remizirao i to u duelu sa Dinamom iz Drezdena (0:0). Ostvario je 21 pobjedu na svom terenu i samo pet poraza, od Juventusa, Intera, sofijskog CSKA, Lidsa i Dinama iz Kijeva.

Kup UEFA, 1. kolo (2000/2001): Partizan – Porto 1:1, 0:1

U sezoni 2000/2001 Kupa UEFA dogodila se još jedna eliminacija poslije 1:1 u Beogradu. Bolji je bio Porto u prvom kolu.

Igrao se 25. minut kada je Ljubiša Ranković u Humskoj podigao navijača na noge, skrenuvši loptu u mrežu ispred Sergeja Ovčinjikova, a poslije vrlo lijepe akcije Ivice Ilieva i Milivoja Ćirkovića po desnoj strani.

Već poraženi Porto u život je vratio Pena u 89. minutu. U revanšu, na "Das Antašu", Ljubinko Drulović je bio strijelac jednog gola na meču u 88. minutu.

Kvalifikacije za Ligu šampiona (2003/2004) Partizan – Đurgarden 1:1, 2:2

Konačno, tri godine kasnije, u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Partizan je poslije 1:1 u Beogradu uspio da prođe. Dogodilo se to protiv Đurgardena. Saša Ilić u 59. i Mekondele u 72. minutu bili su strijelci u Beogradu.

Sedam dana kasnije u Švedskoj rezultat je bio 2:2. Johanson i Vovoa pogodili su za Đurgarden, a Ilić i Malbaša za Partizan. Te sezone crno-bijeli su prvi put igrali u Ligi šampiona...

Liga Evrope, osmina finala (2004/2005): Partizan – CSKA 1:1, 0:2

Partizan je najbolji evropski rezultat, još od četvrtfinala KPK 1989/1990, napravio u sezoni 2004/2005, kada je stigao do osmine finala Lige Evrope.

Crno-bijeli su u Beogradu odigrali 1:1 protiv moskovskog CSKA, a u revanšu je bilo 2:0 za "armejce". Prednost Rusa, koju je u 17. minutu obezbijedio Aldonjin, anulirao je Ivan Tomić iz penala u posljednjem minutu.

Liga Evrope, plej-of (2009/2010): Partizan – Žilina 1:1, 2:0

Posljednji put Partizan je na revanš poslije beogradskih 1:1 krenuo u plej-ofu za Ligu Evrope u sezoni 2009/2010. Kleo je bio precizan sa "kreča" u 16, da bi Adauto izjednačio, takođe iz penala, u 34. minutu.

Lamin Dijara i Brana Ilić postigli su golove u Slovačkoj za plasman u grupnu fazu...

Partizan je poslije remija na svom terenu, a da nije bilo 1:1, ostvario sljedeće rezultate:

Kup UEFA, 1. kolo (1970/1971): Partizan – Dinamo Drezden 0:0, 0:6
Kup UEFA, kvalifikacije (1996/1997): Partizan – Nacional Bukurešt 0:0, 0:1
Liga Evrope, 1/16 finala (2004/2005): Partizan – Dnjepar 2:2, 1:0
Liga šampiona, kvalifikacije (2008/2009): Partizan – Fenerbahče 2:2, 1:2
Liga šampiona, kvalifikacije (2010/2011): Partizan – Anderleht 2:2, 2:2 – penalima 3:2
Liga Evrope, kvalifikacije (2016/2017): Partizan – Zaglembije 0:0, 0:0, penalima 3:4
Liga Evrope, kvalifikacije (2017/2018): Partizan – Videoton 0:0, 4:0