Sjajan gol Mitrovića, Fulamu samo bod (VIDEO)

Fulam imao pobedu nad odličnim Bretnfordom u džepu, ali je ostao bez nje u sudijskoj nadoknadi.

Aleksandar Mitrović i dalje drži Fulam u igri za direktan plasman u Premijer ligu, ali će londonskom klubu biti veoma teško da obezbedi tu poziciju isopred Kardifa.

Imao je Fulam tri boda u džepu, zahvaljujući sjajnom golu srpskog napadača Aleksandra Mitrovića u 70. minutu, ali je Brentford izjednačio u poslednjem od četiri minuta nadoknade.

Fulam - Brentford 1:1 u 43. kolu Čempionšipa.

Mittrović je nastavio fenomenalnu seriju. Dobio je loptu na ivici šesnaesterca Brentforda i raspalio je iz prve. Lopta je "liznula" stativu i ušla u gol za veliku radost na Krejven kotidžu.

Ipak, u poslednjim trenucima meča, Brentford je iskoristio jednu od mnogih šansi. Kao u rukometu "cepelin", tako su i fudbaleri Brentforda napravili akciju glavama, da bi Nil Mopaj sačekao loptu na drugoj stativi i poslao u mrežu.

Mora se priznati da je Brentford zaslužio bod. Štaviše, bio je mnogo bolji u prvom delu, imao je nekoliko sjajnih akcija, udaraca koji su zujali oko rama gola Fulama, a pritom su gosti oštećeni za čist penal (slobodan udarac, a Stefan Johanson se odbranio visoko podignutim rukama).

Fulam je ostao neporažen (serija od 16 pobeda 5 remija), ali mu je put do cilja sada mnogo otežan. Kardif je ranije danas pobedio Norič u gostima 2:0 i sada ima bod više i (od ranije) utakmicu manje od Fulama.

TABELA: Vulverhempton /-1/ 92, Kardif /-1/ 83, Fulam 82...

Do kraja su ostala još tri kola, Vulverhempton je i matematički novi premijerligaš.