Sergej "razbio" maler u Torinu!

Maler je tjerao rimski Lacio u Torinu, dok stvar u svoje ruke nije preuzeo reprezentativac Srbije...

Nije sreća pratila rimski klub na posljednjem meču 35. kola italijanske Serije A u gostima kod torinskih "bikova", ali su Rimljani uspjeli da osvoje sva tri boda i dodatno se učvrste na četvrtom mjestu u odlučujućim bitkama za plasman u Ligu šampiona.

Torino - Lacio 0:1 (0:0)

Najprije je u 15. minutu prvi strijelac prvenstva sa 29 golova i kapiten nebesko-plavih Ćiro Imobile morao da napusti teren u Torinu nakon povrede zadnje lože, da bi sedam minuta kasnije Lacio promašio i penal!

Udarac sa "bijele tačke" izborio je srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić, ali je "živu" loptu Luisu Albertu sa "kreča" uhvatio golman "bikova" Salvatore Sirigu!

Da bude zlo veće, Imobile je prema prvim izvještajima sa "Čizme" završio sezonu što je nesumnjivo veliki udarac za tim Simonea Inzagija u preostala tri kola u kojima će tražiti potvrdu plasmana u elitno takmičenje Evrope.

Sirigu je i u nastavku "činio čuda" na golu domaćina, ali nije mogao ništa protiv nebeskog skoka Milinković Savića poslije kornera u 56. minutu i zakucavanja lopte pod prečku - 1:0.

Sergej je "razbio" maler na Olimpijskom stadionu i uknjižio sebi 11. "recku" ove sezone u Italiji zbog čega je uostalom i postao jedan od najtraženijih igrača Evrope. Navodno je Totenhem ponudio Rimljanima sumu od čak 100 miliona funti za prelazak srpskog "orla" među londonske "pijevce"...

Moglo je da padne još poneki gol u mreži Torina, da su Lukaš Leiva i Sergej bili prisebniji u pojedinim trenucima, dok je Torino osim na samom početku, kad se u šansi našao Adem Ljajić, srpski reprezentativac, nije napravio gotovo ništa ispred golmana Tomasa Strakoše.

Lacijalima je ovo bio 21. trijumf u sezoni, dok je tim Valtera Macarija upisao jubilarni 10. poraz.