Juve preživio "Meacu", Inter sve dalje od LŠ!

Aktuelni šampion kao gost savladao Inter 3:2 u fenomenalnoj utakmici u kojoj su viđeni nestvarni preokreti.

Veliki korak ka odbrani titule Juventus je napravio u 170. prvenstvenom, a ukupno 233. "Derbiju Italije" protiv Intera.

Tim Maksa Alegrija kao gost na "Đuzepe Meaci" savladao je Inter 3:2 u fenomenalnoj utakmici u kojoj su viđeni nestvarni preokreti i tako povećao prednost pred drugoplasiranim Napolijem na četiri boda.

Istina, Napolitanci tek sutra igraju svoj meč 35. kola, na veoma neugodnom terenu u Firenci.

INTER - JUVENTUS 2:3 (0:1)

"Bjankoneri" su nakon prvog poluvremena imali gol i igrača više i činilo se da Inter sa desetoricom neće moći da uradi mnogo.

Potpuno pasivna odbrana Intera nije uspjela da zaustavi Daglasa Kostu, koji je već u 13. minutu pogodio za vođstvo "stare dame".

Pet minuta kasnije činilo se da je sve gotovo.

Matijas Vesino, čini se, namjerno je đonom startovao na Marija Mandžukića, a sudija Danijele Orsato poslao ga je u svlačionicu nakon pregledanog VAR snimka.

Nije mnogo toga viđeno do pauze, osim velike nervoze, prije svega u redovima ekipe Lučana Spaletija.

Zbog brojnih prekida i upotrebe VAR-a, Orsato je produžio prvo poluvrijeme čak šest minuta, a u posljednjim trenucima Blez Matuidi, iz očiglednog ofsajda, postigao je i drugi gol, koji je arbitar poništio tek nakon konsultacije sa video-sudijom.

Zaigrao je Inter mnogo bolje u nastavku i u 52. minutu uspio sa igračem manje doći do izjednačenja.

Mauro Ikardi ostao je usamljen i sjajno glavom pogodio za 1:1. Nestvarno je kako je odbrana Juventusa zaboravila najboljeg strijelca Intera, koji je s lakoćom postigao 27. gol ove sezone.

U 58. minutu timovi su mogli biti i brojčano izjednačeni, kada je Miralem Pjanić, koji je već imao žuti karton, napravio grub prekršaj nad Rafinjom, ali mu je Orsato progledao kroz prste.

Čak je i Danilu D'Amboziju dodijelio opomenu zbog prigovora.

Nevjerovatno šta je Gonzalo Iguain promašio pet minuta kasnije.

Oslobodio se svojih pratilaca, pretrčao čak i Samira Handanovića, ali je promašio kompletan gol.

Kazna je uslijedila u 65. minutu.

Sjajni Ivan Perišić prošao je po lijevoj strani, ubacio loptu u protivnički peterac, gdje je Andrea Barzalji nespretno reagovao i savladao Đanluiđija Bufona.

Handanović je zatim spektakularnom intervencijom 15 minuta prije kraja osujetio pokušaj Paola Dibale iz slobodnog udarca.

Izgledalo je tada da Inter može sačuvati prednost, ali "stara dama" još jednom je pokazala pobjednički mentalitet.

Uz mnogo sreće, bukvalno iz mrtvog ugla, Huan Kvadrado je uz pomoć Milana Škrinjara pogodio za 2:2.

Kada se činilo da će podjelom bodova morati da se zadovolje u oba tabora, Iguain je sjajno reagovao nakon centaršuta Dibale i glavom pogodio za 3:2, za pobjedu koja bi mogla biti ključna u borbi za šampionsku titulu.

Mogao je Perišić u 95. donijeti novo izjednačenje, ali nije bio precizan.

Ishod meča najviše je obradovao rimske klubove, Romu i Lacio, kojim je Inter konkurent u borbi za mjesta koja vode u Ligu šampiona.

INTER: Handanović - D'Ambrozio, Miranda, Škrinjar, Kanselo - Brozović, Vesino - Perišić, Rafinja (81. Borha Valero), Kandreva - Ikardi (85. Santon).

JUVENTUS: Bufon - Aleks Sandro, Barzalji, Rugani, Kvadrado - Matuidi, Pjanić (80. Bentankur), Kedira (61. Dibala) - Mandžukić (67. Bernardeski), Iguain, Daglas Kosta.