Manćinijeva čistka pred Portugal, otpao i Baloteli

Nekoliko promena u redovima "Azura" pred odlazak u Lisabon.

Posao Roberta Manćinija u ulozi selektora Italije nije dobro počeo. Verovali su svi u povoljan rezultat na startu Lige nacija protiv Poljaka koji su se obrukali na nedavnom Svetskom prvenstvu u Rusiji, ali su gosti uspeli da dođu do remija u Bolonji (1:1).

Zapravo, "Azuri" su bili ti koji su jurili rezultat, jer je protivnik vodio od 40. minuta, a tek iz penala u 78. izjednačio je Žoržinjo.

Među brojnim kritikama izdvojile su se one na račun Marija Balotelija. Napadač Nice iznervirao je sunarodnike zbog viška kilograma i veoma slabe partije. Tek po njegovom izlasku sa terena i ulasku Belotija u 62. minutu, igra Italije je živnula...

Svestan da jedan od njegovih miljenika nije odigrao na očekivanom nivou, Roberto Manćini odlučio je da ga izostavi za put u Lisabon, na megdan Portugalu u ponedeljak od 20.45.

Italijanski mediji prenose da pored Balotelija neće putovati još trojica igrača koji su samo nekoliko dana ranije bili u startnoj postavi. To su Davide Zapakosta, Lorenco Pelegrini i Kristijano Biragi.

Videćemo kakve će to promene doneti za drugu utakmicu "Azura" u Ligi nacija.