"Zmajići" brojali do osam

Autori mondo.ba Autori Fena

Gibraltar je bio lak plijen za kadetsku reprezentaciju BiH.

Reprezentacija BiH do 17 godina odlično je otvorila kvalifikacijioni turnir za elitni rang kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

„Zmajići“ su sa više nego ubjedljivih 8:0 savladali vršnjake iz Gibraltara.

Sve je bilo jasno poslije prvog poluvremena koje je reprezentacija BiH dobila sa 3:0 golovima Jovića, autogolom Jea i Vintonjija.

U drugom se poluvremenu ništa bitnije nije promijenilo u odnosu snaga, jer je domaćin i dalje dominirao. Rezervista Samir Mujkanović srušen je u 66. minuti u šesnaestercu gostiju, a isti je igrač izveo i penal, koji je golman Bredli odbranio.

Samo dvije minute kasnije Mujaknović je asistirao također rezervisti Ajdinu Jusupoviću za 4:0. Gostujući golman je već u 71. minuti i peti put morao vaditi loptu iz mreže, a strijelac za 5:0 bio je Omar Beća.

Na 6:0 povisio je u 78. minuti rezervista Andrija Drljo, a na 7:0 Mujkanović, koji se u 81. minuti još jednom iskupio za nerealizirani penal iz 66. minute. Drugim golom Jusupovića bh. tim je u 84. minuti poveo i s 8:0, što se ispostavilo kao konačan rezultat ovog meča.

U drugom meču ove grupe, koji se u isto vrijeme igrao u Doboju kod Kaknja, Island i Ukrajina odigrali su neriješeno 2:2.

Kvalifikacije se nastavljaju  u subotu, 13. oktobra, kada BiH u Zenici igra protiv Islanda, a u Doboju kod Kaknja sastaju se Ukrajina i Gibraltar.

Dva prvoplasirana tima će izboriti plasman u elitni krug kvalifikacija za Euro 2019.