Baskijci u velikom problemu

Atletik Bilbao ni osmi meč u nizu nije uspio da riješi u svoju korist.

Crna serija u koju je "zaglavio" Atletik Bilbao nastavljena je i večeras u zaostalom meču trećeg kola Primere na gostovanju Rajo Valjekanu.

Baskijci su u Madridu osvojili bod, iako je nakon prvog poluvremena izgledalo da će ostati praznih šaka. Iker Muniain ipak je pogodio za remi, već šesti u posljednjih osam utakmica (uz dva poraza).

RAJO VALJEKANO - ATLETIK BILBAO 1:1 (1:0)

Raul De Tomas u 12. minutu postigao je sjajan gol, koji je ipak poništen.

Napadač Raja loptu je primio rukom, a onda sjajno šutirao sa preko 25 metara i pogodio donji desni ugao gola gostija. Iako je arbitar prvo priznao pogodak, uz pomoć VAR-a konstatovao je igranje rukom i poništio ga.

Ipak, desetak minuta kasnije spasa nije bilo. Precizno je šutirao Hoze Anhel Posa i osigurao prednost Rajo Valjekanu.

Konačno su se gosti razbudili u nastavku. Raul Garsija dobio je šansu u drugom poluvremenu i imao dvije dobre prilike, ali nije znao da ih pretvori u gol.

U 66. minutu ipak 1:1. Muniain dobro se se snašao u gužvi pred golom domaćina i uspio da ugura loptu u mrežu.

Pokušali su i jedni i drugi doći do trijumfa, ali ostalo je 1:1.

Na posljednja tri dvoboja sa Rajo Valjekanom Atletik je slavio, pritom nije primio gol (dva puta po 1:0 kod kuće i 3:0 u gostima), ali večeras je morao da se zadovolji podjelom plijena.

Za slavlje ne zna ni Rajo Valjekano već šest utakmica, pa su oba tima u veoma opasnoj zoni.