Prečke, poništeni golovi, crveni i pad Totenhema u 89!

Obe utakmice od 18.55 završene bez pobednike, čime su se praktično četiri ekipe oprostile od osmine finala Lige šampiona - Totenhem, PSV, Klub Briž i Monako.

PSV Ajndhoven i Totenhem ni posle 3. kola Lige šampiona nemaju pobedu, ali imaju po bod u grupi u kojoj će se od 21 čas sastati dva "maksimalna" tima u prvih 180 minuta - Barselona i Inter.

"Pevci" su bili nadomak preokreta pred 35.000 ljudi na "Filips stadionu", pobede koja bi ih vratila u borbu za "nokaut" fazu, ali su ponovo primili gol u finišu i ostali - po svemu sudeći - u konkurenciji za Ligu Evrope.

Protiv Barselone i Intera su vodili i gubili "u minut do 12", ovog puta kapiten "filipsovaca" Luk De Jong "skinuo" im je dva boda u 89. minutu fantastičnom reakcijom u gužvi pred golom engleskog kluba na kom je stajao Mišel Vorm:

PSV - Totenhem 2:2 (1:1).

Menadžer kluba sa "Vajt hart Lejna", Maurisio Poketino, nije se odlučioza holandskog veterana ove srede u terminu od 18.55, već je Ugo Loris isključen u 79. minutu kada je neočekivanu kontru domaćina isekao saplitanjem Irvinga Lozana.

Nesigurni slovenački arbitar Slavko Vinčić, koji je u prvom poluvremenu poništio čist gol štopera gostiju Devinsona Sančeza, bio je u pravu kada je isključio Francuza, ali iz slobodnog udarca koji je usledio De Jong nije uspeo da savlada nezagrejanog Vorma.

Ipak, protiv desetorice na drugoj strani, ekipa trenera Marka van Bomela pronašla je bod koji - sudeći prema odnosu snaga i šansama - može da slavi kao pobedu.

PSV: Zet - Damfris, Švab, Firgever, Anhelino - Rosario, Pereiro, Hendriks - Lozano, De Jong, Malen.

Totenhem: Loris - Tripije, Aldervireld, Sančez, Dejvis - Dembele, Dajer - Lukas Mura, Eriksen, Son - Kejn.

PSV je poveo u 30. minutu, nakon što je centarfor gostiju Hari Kejn već bio propustio dve šanse i pogodio prečku. Početničku grešku štopera Tobija Alderverelda simpatičnim lobom iz klizećeg starta kaznio je Irving Lozano prvim golom u grupnoj fazi, nakon što je sa dva pogotka u kvalifikacijama izbacio BATE Borisov.

Preporođeni Lukas Moura izjednačio je u 39. minutu na dodavanje Kevina Tripijea, mada je tada već moralo da bude 1:2 jer i dalje nikome nije jasno zašto je slovenački tim poništio pogodak Sančeza u međuvremenu.

Drugi deo igre otvorio je novi nalet "pevaca", koji su igrali po taktu Kristijana Eriksena - asistenta kod Kejnovog gola u 55. minutu za zasluženo vođstvo i tračak nade pred "revanš" na "Vembliju" sa istim rivalom i potom put u Kataloniju na duel sa Barselonom.

Ali, Poketino je potom napravio dve izmene, Erik Lamela ušao je umesto Moure u 64, a Hari Vinks umesto preoštrog Muse Dembelea u 74. minutu, što je sveukupno dovelo do male anarhije u napadačkoj igri Totenhema i manje-više očekivane kazne na drugoj strani.

Ono što Lozano nije uspeo u kontri u kojoj ga je oborio Loris, jeste kapiten kojem je traljav "drop kik" Pabla Rosarija poslužio kao asistencija za prvi gol ove sezone u evropskoj eliti.

U tom društvu, Kejn je mogao da se proslavi u finišu susreta, ali se prvo dugo nameštao i pozvao Danijela Švaba da izvede "blok" utakmice, a potom neprecizno šutirao iz neposredne blizine u 93. minutu meča.

Klub Briž i Monako su prve bodove ove sezone u Ligi šampiona osvojili u trećem kolu. I ova dva kluba će, ako se nešto bitno ne promeni, po svemu sudeći voditi bitku za treće mesto i plasman u Ligu Evrope.

Pored Borusije Dortmund i Atletiko Madrida šanse da osvoje jedno od prva dva mesta su samo teoretske. Nemci i Španci imaju meč manje i čak pet bodova više.

Golovi u Brižu viđeni su u prvom poluvremenu. Monako je poveo, a Briž izjednačio – 1:1 (1:1).

Andrej Golovin bio je u ulozi asistenta, a Musa Sila bio realizator u 32. minutu. Prednost Francuza nije potrajala. Hans Vanaken je namestio centaršut, lepo je video Veslija, još bolje ubacio, a Brazilac sjajno glavom matirao golmana Monaka u 39. minutu.

Klub Briž: Letica – Pulan, Mešele, Densvil – Vlietink. Vormer, Nakamba, Vanaken, Denis – Rezai, Vesli.

Monako: Badiašle – Rađi, Glik, Žermerson – Sidibe, Benaser, Telemans, Čadli – Jovetić, Sila, Golovin.

Pogledajte ekskluzivne video izveštaje sa mečeva 3. kola odigranih u utorak i ne zaboravite da vas i večeras očekuju snimci golova i šansi samo na našem portalu.

Prenose utakmica Lige šampiona možete gledati na kanalima Arene sport i mts TV.