Srbi nose Ajntraht: Kostić gađao, golman "pogurao"!

Luka Jović je na klupi, ali "orlovi" su u Frankfurtu efikasni i bez njega.

Prošle nedelje, Luka Jović postigao je pet golova za Ajntraht protiv Fortune i ispisao istoriju Bundeslige.

U prvom meču od te večeri, u Frankfurt je stigao Apoel, u 3. kolu Lige Evrope, a još jedan srpski internacionalac je stupio u prvi plan.

Ovog puta, to je Filip Kostić, koji je u 13. minutu donio vođstvo nemačkom timu protiv Kiprana, pogotkom koji će se sigurno "vrtjeti" po društvenim mrežama.

Nekadašnji krilni napadač Radničkog iz Kragujevca gađao je snažno, a golman Apolona je Bruno Vale nije uspio da je uhvati, pa je prošla kroz njegove ruke i noge i završila u mreži, za 1:0. Njegova reakcija podsjetila je starije ljubitelje fudbala na onu Dike Stojanovića na meču između  Crvene zvezde i minhenskog Bajerna.

Na poluvremenu je rezultat bio 2:0 za Adija Hitera, pogotkom Sebastijana Halera u 32. minutu, a vođstvo igrača u crnom je u nekoliko navrata moglo da bude i uvećano, ali su prije svih De Guzmanu nedostajali centimetri.

Osim Kostića, član startne postave domaćih je i Mijat Gaćinović, a Luka Jović je na klupi.