Radnički prati Zvezdu, preokreti i goleada u Lučanima

Nišlije rutinski, a svašta se dešavalo u duelu Mladost - Čukarički.

Superliga Srbije 15. kolo rezultati Izvor: MN PRESS

Radnički iz Niša se ne šali ove sezone! Ekipa Nenada Lalatovića nastavila je da prati vodeću Crvenu zvezdu, koja joj je i nanela poslednji poraz još 29. jula u Beogradu.

Klub sa Čaira od tada ima devet pobeda i četiri remija. Nova tri boda osvojena su u Bačkoj Palanci, golovima Haskića i Stanisavljevića u finišu prvog poluvremena za, ispostavilo se konačnih, 2:0.

Radnički je tako ostao najbliži pratilac crveno-belih, koji su bili sigurni u Novom Sadu. Razlika je devet bodova.

Doduše, imali su gosti sreću u 2. minutu, kada Luka Mićić nije realizovao penal...

Paralelno sa ovom utakmicom, Čukarički je u Lučanima pobedio Mladost 4:3 i preskočio Partizan, koji ima utakmicu manje, pa će prenoćiti na trećem mestu.

"Brđani" su se ovom pobedom revanširali domaćinu za nedavnu eliminaciju iz Kupa Srbije, a svašata se događalo ove subote.

Gosti su imali čak dva gola prednosti posle tek nešto više od 20 minuta igre, ali je Mladost u finišu prvog poluvremena uspela da smanji zaostatak, a onda i da povede 3:2 golovima u 54. i 62. minutu. Ipak, Ognjen Mudrinski po drugi put, u 75. i Luka Stojanović u 81. priredili su novi preokret i odneli bodove na Banovo brdo.

Radnik iz Surdulice je u komšijskom duelu sa Dinamom iz Vranja slavio 2:0, a utakmicu je obeležio odlazak gostujućeg tima sa terena u finišu prvog poluvremena. Srećom, brzo su se vratili i odigrali utakmicu do kraja.