Šok u 2. minutu, pa "gaženje" Belgije u Lucernu

Reprezentacija Švajcarske se posle velikog preokreta pridružila Engleskoj i Portugalu na završnom turniru Lige nacija. Haris Seferović het-trikom odgovorio na dva gola Torgana Azara.

Poznat je i treći učesnik "Fajnal fora" UEFA Lige nacija, koji će od 5. do 9. juna 2019. biti održan u Portu i Gimaraešu.

Posle Portugala, koji je u subotu odoleo Italiji na "San Siru" (0:0) i Engleske, koja je na "Vembliju" od 0:1 stigla do 2:1 u reprizi polufinala Svetskog prvenstva protiv Engleske, na završni turnir plasirala se i Švajcarska.

Na "Svispor areni" u Lucernu deklasirana je treća selekcija sveta, Belgija - 5:2 (3:2), što je bilo dovoljno za prvo mesto u Grupi 2 elitne divizije!

Švajcarska i Belgija osvojile su po devet bodova, ali su izabranici Vladimira Petkovića ostvarili bolji skor u međusobnim susretima (5:2, 1:2).

Torgan Azar je malo po isteku prvog minuta iskoristio težak kiks Elvedija da donese gostima vođstvo, a mlađi brat asa Čelsija u 17. minutu je i duplirao prednost "crvenih đavola" - 0:2!

Tada je malo ko pomišljao da Belgijancima može izmaći "Fajnal for", jer je za to Švajcarska trebalo da postigne tri pogotka, a ne primi nijedan. Ispostavilo se da će se mreža Tiba Kurtoe zatresti čak pet puta!

Golman Reala u 26. minutu je skrivio penal, koji je realizovao Rikardo Rodrigez, a onda su na scenu stupili Haris Seferović (tri gola) i Đerdan Šaćiri (dve asistencije). Belgija je pokazala veliku ranjivost prilikom kontri i centaršuteva, a posle gola Elvedija za 4:2 je potpuno ispustila konce, pa je Seferović konačnih 5:2 postavio udarcem glavom kao na treningu.

Poslednjeg učesnika završnog turnira Lige nacija daće meč Nemačka - Holandija u ponedeljak. "Lalama" je za prvo mesto u Grupi 1 potreban bar remi. Samo u slučaju pobede "nezainteresovanih" Nemaca, na vrhu tabele će ostati Francuska.

U mečevima nižih divizija koji su bili na rasporedu u nedelju, nije bilo puno uzbuđenja.

Od četvrtka uveče zna se da će Bosna i Hercegovina u konkurenciji Austrije ući u Ligu A, kao i da je Finska u grupi sa Mađarskom i Grčkom osigurala promociju iz Lige C u Ligu B.