Sigurna pobjeda "zmajića"

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-21) savladala je vršnjake iz Azerbejdžana u prijateljskoj utakmici odigranoj u Trening centru FS BiH u Zenici.

Poslije neuspješnih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine u kojima su osvojili treće mjesto u jako teškoj grupi, "zmajići" se pripremaju za novi kvalifikacioni ciklus.

Prvi protivnik u ponedjeljak u Zenici bila je selekcija Azerbejdžana, koju su izabranici Vinka Marinovića savladali rezultatom 2:0 (1:0).

As Mladosti Petar Bojo je u 34. minutu presjekao loptu negdje na 20-ak metara od gola gostiju i uposlio Nardina Mulahusejnovića, a napadač Maribora je sproveo u mrežu - 1:0.

Selektor "zmajića" nije mogao da računa na stopera zeničkog Čelika Vedrana Vrhovca zbog povrede, koji je odmah nakon prozivke napustio kamp, ali su u nastavku njegovi izabranici potvrdili pobjedu u 73. minutu.

Poslije centaršuta iz kornera, koji je izveo Selmir Pidro, mrežu Kamrana Ibrahimova pogodio je Stipe Jurić iz Širokog Brijega za konačnih 2:0.

Bosna i Hercegovina: Kovačević, Šabanović, Pidro, Mujakić, Šerbečić, Ćavar, Danilović, Mustedanagić, Bojo, Hajdarević, Mulahusejnović.

Azerbejdžan: Ibrahimov, Sejdijev, Sejligli, Hacili, Nabijev, Azizov, Kokcu, Hazijev, Ibrahimli, Buludov, Hajijev.