Ikardi odmarao, Balde i Lautaro Martinez pogađali

Najbolji igrač i golgeter "nerazura" ostao na klupi veći dio meča, zbog čega su u prvi plan "iskočili" Keita Balde i Lautaro Martinez, strijelci za trijumf Intera protiv Frozinonea.

Mauro Ikardi odmarao je 77 minuta, ali njegov izostanak nije se mnogo osjetio u igri intera.

Ikardijev sunarodnik Lautaro Martinez, koji ga je zamijenio, odlično je iskoristio dobijene minute, te je zajedno sa dvostrukim strijelcem Keitom Baldeom bio ključna figura susreta na "Đuzepe Meaci".

Obojica su upisali po asistenciju, Balde dva gola, a Lautaro Martinez jedan, u sigurnoj pobjedi Intera protiv Frozinonea 3:0 (1:0).

Samo deset minuta bilo je potrebno domaćinu da "načne" mrežu rivala.

Visoki presing urodio je plodom, oduzeta je lopta na sredini terena, nakon čega je Lautaro Martinez petom proigrao Keitu. Uslijedilo je nekoliko sjajnih driblinga Senegalca, a onda i precizan šut za 1:0 i prvi gol u crno-plavom dresu.

Najbolji igrač i strijelac Intera, koji je veći dio meča presjedio na klupi, odmaravši nakon prvenca za Argentinu, dobio je priliku u posljednjih 15-ak minuta. Ikardi je ušao praktično da bi proslavio 200. meč u dresu Intera.

Nešto opreznije ušlo se u nastavak, a u trenucima kada je Frozinone pokazivao više, a Inter bio u podređenom položaju, ipak su "nerazuri" stigli do drugog pogotka.

Isti akteri koji su učestvovali kod vođstva domaćih, najzaslužniji su što je Inter poduplao prednost. Ovaj put uloge su bile zamijenjene. Sjajni Martinez, asistent kod prvog pogotka, sada je bio strijelac, dok je Balde uputio dodavanje za gol.

Konačnih 3:0 postavljeno je u 82. minutu.

Mateo Politano asistirao je Baldeu za njegov drugi, a Interov treći gol, za siguran trijumf, kojim će tim Lučana Spaletija prenoćiti na drugoj poziciji.

Napoli, koji takođe ima 28 bodova, u nedjelju će ugostiti posljednjeplasirani Kjevo.