Kup Italije: Entela izbacila Đenovu - Juriću otkaz

Zanimljivo, Đenovljani su sva tri gola u 120 minuta igre postigli sa bijele tačke, ali su gosti ipak bili bolji u penal seriji nakon koje su čelnici Đenove po treći put okončali saradnju sa Ivanom Jurićem.

Senzacija u šesnaestini finala Kupa Italije!

Entela, koja se takmiči u Seriji C, je nakon boljeg izvođenja penala savladala Đenovu. Nakon 90 minuta igre na semaforu je stajalo 2:2, a nakon produžetaka bilo je 3:3.

Strijelac za domaće bio je Kšištof Pjontek oba puta iz penala, dok je za goste dvostruki strijelac bio Simone Ikardi. Đenova je u produžecima došla do vođstva golom Đanluke Lapadule u 110. minuti, interesantno ponovo sa bijele tačke. Ipak, penal seriju Enteli je obezbijedio Kristijan Adorjan golom u 122. minutu.

A, u njoj su se bolje snašli gosti i slavili sa 7:8 što im je donijelo duel protiv Rome u osmini finala Kupa Italije.

Nepunih sat vremena nakon meča mediji u Italiji su objavili da je rukovodstvo Đenove uručilo otkaz Ivanu Juriću kojeg će na klupi zamijeniti Ćezare Prandeli.

Bivšem hrvatskom reprezentativcu ovo je bio treći mandat na "Marasiju", a počeo je u oktobru ove godine. Prvi je bio 2016. kada mu je nakon promocije sa Krotoneom ponuđeno da na klupi Đenove naslijedi svog mentora Đanpijera Gasperinija kojem je u Interu 2011. i u Palermu 2012. godine bio pomoćnik.

Splićanin je otkaz po prvi put dobio u februaru 2017. godine, da bi na posao bio vraćen dva mjeseca poslije toga da bi novi prekid saradnje uslijedio u oktobru prošle godine.