Iz ofsajda, iz besa, pa iz "rukava" - Mo Salah!

Impresionirao je Salah ovog popodneva na stadionu Bornmuta i s tri nova pogotka se izjednačio na prvoj poziciji liste strelaca Premijer lige sa Obamejangom.

Kakav meč Mohameda Salaha, kao odgovor kritičarima!

Nije ga bilo među strelcima u poslednja tri meča Liverpula, ali je sa tri pogotka na stadionu Bornmuta poveo svoj tim do ubedljive pobede (4:0), kao i sebe do deobe prve pozicije na listi najboljih strelaca Premijer lige - Salah i Obamejang sada imaju po 10...

Istovremeno, "gurnuo" je i Liverpul na prvu poziciju domaćeg šampionata sa 42 boda, jednim više od Sitija, tako da će danas navijati za Čelsi koji čeka aktuelnog šampiona (18.30).

Salah je do prvog gola došao u 25. minutu, iz nedozvoljene pozicije (još dva puta pre toga je bio u ofsajdu što pomoćni arbitar nije primetio), kada je pritrčao na odbijenu loptu Asmira Begovića posle šuta Roberta Firmina i lagano loptu ubacio u praznu mrežu, čime je timu Jirgena Klopa znatno lakše bilo da izlazi na kraj sa otvorenijim Bornmutom.

Povremeno su pretili, ne i dovoljno opasno, da bi Salah u 48. minutu upisao pogodak nakon faula, kada bi mnogi i pali...

Nagazio ga je s leđa jedan igrač Bornmuta po peti, Salah je "stisnuo" zube i nastavio dalje, a onda gotovo "iz besa" šutirao i uz pomoć Nejtana Akea savladao Asmira Begovića. Reprezentativac BiH nije imao sreće ni u 68. minutu, kada je drugi štoper Stiven Kuk, nespretno reagovao na centaršut Endrjua Robertsona i matirao sopstvenog golmana.

Najlepši momenat meča viđen je u 77. minutu kada je Mo Salah napravio "šou" pred golom rivala, zaobišao Begovića, birao gde da šutira i pronašao "idealno mesto".