Majstorski izveden penal nije bio dovoljan za Bilbao

Aric Aduriz na nesvakidašnji način izveo udarac sa bele tačke, ali je Valjadolid u poslednjim sekundama uspeo da izbegne poraz.

Samo dve pobede imaju fudbaleri Atletik Bilbaa ove sezone u Primeri, a do obe su došli golovima u nadoknadi. Ovaj put, na takav način su ostali bez dva boda.

Sve je išlo ka tome da domaćin upiše pobedu protiv Valjadolida, međutim, trenutak nepažnje odbrambenih igrača u poslednjem od tri minuta nadoknade, skupo je koštao Baske. Lopta je uz mnogo sreće došla do Plana, a on snažnim udarcem iz blizine pogodio za 1:1.

Taj bod mnogo više odgovara gostima, koji su na 11. mestu tabele, dok bi Atletik posle nedeljnih utakmica mogao da se nađe u zoni ispadanja.

Ne mnogo uzbudljivu utakmicu na San Mamesu obeležio je nesvakidašnje izveden penal 37-godišnjeg Arica Aduriza. Iskusni centarfor u 45. minutu šutirao je sa bele tačke bez zaleta, takoreći "iz kolena" i milimetarsku precizno pogodio mrežu Valjadolidovog gola. Pogodio je golman Đordi Masip u koju će stranu ići lopta, ali nije uspeo da odbrani. Pogledajte gol na ovom linku.

/Kaljeri 11/

Odložen je meč Viljareal - Real Madrid zbog obaveza "kraljevskog kluba" na Svetskom prvenstvu klubova. Taj susret će se odigrati 3. januara.