Anderson heroj "čekićara"

Brazilac sa dva gola napravio preokret i doneo Vest Hemu pobedu nad Sautemptonom.

Ekipa Vest Hema gotovo u potpunosti je iskoristila period u kome je imala povoljan raspored i sve protivnike iz donjeg dela tabele.

"Čekićari" su u poslednjem meču 19. kola kao gosti savladali Sautempton - 1:2 (0:0) - i tako osvojili čak 15 od mogućih 18 bodova u decembru.

Nakon što je Nejtan Redmond u 50. minutu srećno i spretno doneo vođstvo domaćinu, Brazilac Felipe Anderson je Vest Hemu ekspresno doneo izjednačenje, a šest minuta kasnije, svojim drugim pogotkom, preokret i trijumf.

Nekadašnji "vezista" Lacija prvo je iznenadio golmana Mekartija sjajnim udarcem iz kolena sa oko 20 metara, malo iskosa sa leve strane.

Potom je Anderson izvanredno istrčao kontru i na asistenciju Majkla Antonija rutinski kaznio pristup "grlom u jagode" ekipe Sautemptona.

"Sveci" su prethodno bili u mini-preporodu pod vođstvom novog menadžera Ralfa Hazenhitla (pobede nad Arsenalom i Hadersfildom), ali su brzo uvideli da put do opstanka u Premijer ligi neće biti ni lak ni jednostavan.

Praznični program nastavlja se mečevima 20. kola, u subotu i nedelju.