Barsa lakše diše posle Kutinjovog penala

Levante u prvom meču osmine finala Kupa kralja zasluženo pobedio četvorostrukog uzastopnog osvajača tog takmičenja.

Kombinovani tim Barselone, koji su predvodili Buskets, Vidal, Kutinjo i Dembele, poražen je od Levantea u prvom meču osmine finala Kupa kralja, rezultatom 2:1 (2:0).

Kataloncima, koji su od 2015. jedini osvajači nacionalnog Kupa, pretio je debakl nakon što su Urugvajac Erik Kabaso u 4. i pozajmljeni napadač Reala Borha Majoral u 18. minutu matirali Jaspera Silesena.

Levante je dobio na samopouzdanju i nastojao da poveća vođstvo, za šta je imao nekoliko odličnih prilika. Svakako više nego Barsa da smanji na 2:1.

Međutim, promašaji su se pet minuta pre kraja osvetili timu iz Valensije, kada je Filipe Kutinjo nakon prekršaja nad Denisom Suarezom iskoristio penal i tako značajno olakšao posao izabranicima Ernesta Valverdea u revanšu narednog četvrtka.

Betis i Sosijedad prethodno su odigrali 0:0, a Atletik Bilbao kod kuće izgubio od Sevilje 1:3 (San Hoze 49 - Nolito 6, Andre Silva 53, Ben Jeder 77), pokazavši da mu je borba za opstanak u Primeri daleko veći prioritet od naporne borbe za Kup.