Vilijan se obrukao, pa iskupio

Najkritikovaniji igrač Čelsija prvo zaslužio zvižduke zbog sramnog promašaja, a potom aplauze zbog divnog gola.

Uspavanka na "Bridžu" koja će više obradovati navijače Čelsija!

Fudbaleri Mauricija Sarija slavili su protiv Njukasla 2:1 (1:1) i tako u potpunosti iskoristili današnji kiks Arsenala protiv Vest Hema, za ostanak na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona, ali sada sa šest bodova više u odnosu na "tobdžije".

Tipično za "svrake" Rafaela Beniteza, njegova ekipa je stigla u goste s namerom da odbrani gol bez mnogo aspiracija ka odlasku na protivnikovu trećinu terena, ali je neverovatan dubinski pas Davida Luiza, koji je u gol sigurnom realizacijom pretvorio Pedro u 9. minutu, naterao Njukasl da pomalo i promeni i plan utakmice.

SVI REZULTATI, STRELCI I TABELA 22. KOLA PREMIJER LIGE!

Stoga su u poslednjih desetak minuta prvog poluvremena "stisli" Čelsi i zasluženo došli do gola posle prekida u 40. minutu kada je Kiran Klark nadvisio Ridigera i Luiza.

Odmah potom se Vilijan obrukao u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom Dubravkom kada je šutirao pored gola, ali se fenomenalnom "kiflom" iskosa s desne strane u 57. minutu, koliko-toliko iskupio za vrlo loše partije u poslednje vreme.

Bila je to već DESETA asistencija Edena Azara ove sezone u Premijer ligi, a tek treći pogodak Vilijana u istom takmičenju, prvi još od oktobra...

Ovih dana spominje se i to da bi Barselona ponovo mogla da ga "napadne" tokom zimskog prelaznog roka i da su spremni da u suprotnom smeru pošalju Malkolma, koji je stigao iz Bordoa i nije se snašao do sada na "Nou Kampu", ali je Sari apostrofirao da mu je Vilijan i te kako važan.

TOP10 IGRAČA KOJI SU RAZOČARALI: SERGEJ, VILIJAN, LUKAKU...