Silesen dao znak za kanonadu

Golman Barselone u delikatnom momentu odbranio penal, nakon čega su njegovi saigrači napunili mrežu Sevilje i nadoknadili 0:2 iz prve utakmice.

Barselona i Betis pridružili su se ekipi Valensije u polufinalu Kupa kralja, u iščekivanju poslednjeg revanš meča, koji će u četvrtak odigrati Đirona i Real Madrid.

Katalonci su do devetog uzastopnog polufinala stigli posle poraza od Sevilje (0:2) u prvoj utakmici.

U sredu uveče na "Nou Kampu" usledio je brutalan odgovor - 6:1 (2:0), ali veliko je pitanje kakav bi bio konačan rezultat i ko bi otišao dalje, da je Ever Banega u 27. minutu iskoristio penal i izjednačio na 1:1.

Filipe Kutinjo u 13. minutu je sa "bele tačke" načeo mrežu Sevilje, mada je tom prilikom sudija napravio veliku grešku, pošto je Lionel Mesi sam zapeo o zemlju i pao bez kontakta sa odbrambenim igračem.

Bez obzira na to, gosti iz Andaluzije su imali idealnu priliku da uzvrate i da se u ukupnom bilansu vrate dva gola razlike, ali je Jasper Silesen "pročitao" Banegu i paradom u levu stranu sprečio izjednačenje.

U nastavku prvog poluvremena je nekadašnji fudbaler Sevilje Ivan Rakitić povisio na 2:0, a nakon odmora su kanonadu nastavili Kutinjo i Serđi Roberto, sa dva gola u razmaku od dva minuta.

Mladi Brazilac Giljerme Arana dao je belo-crvenima nadu lepim pogotkom sa 16 metara za 4:1, ali u finišu je Barsa u svom stilu napravila pravu egzibiciju. Rezervnog čuvara mreže Huana Sorijana matirali su udarcima iz peterca Luis Suarez i Leo Mesi, obojica na asistencije Đordija Albe.