Sloboda na Tušnju remizirala sa Slobodom iz Užica

Autori mondo.ba Autori Fena

Pripremajući se za nastavak prvenstva BiH, fudbaleri tuzlanske Slobode danas su na pomoćnom terenu stadiona Tušanj remizirali sa Slobodom iz Užica, članom Prve lige Srbije, odigravši 1:1 (1:1).

Po hladnom vremenu i teškom terenu igrači obje ekipe prikazali su borbenu utakmicu u kojoj je domaći sastav u oba dijela imao terensku inicijativu, ali su od više prilika iskoristili samo jednu.

U 25. minuti, nakon akcije Amara Beganovića i Ivana Barabana, Tuzlake je u vođstvo doveo Said Husejinović, udarcem sa oko 18 metara.

Iz prve prilike na utakmici gosti su u 30. minuti izjednačili golom Ljubomira Kovačevića.

U 23. minuti zbog psovanja isključen je kapiten Tuzlaka Perica Ivetić, ali je, vjerovatno uz saglasnost gostiju, domaći tim nastavio utakmicu sa 11 igrača.
U drugom dijelu oba trenera uveli su u igru veći broj igrača, ali golova nije bilo.

Tuzlanskoj Slobodi ovo je bila peta pripremna utakmica i prvi remi. Prije toga, poraženi su od Zvijezde iz Gradačca (2:3) i Željezničlara (1:2), dok su pobijedili Igman iz Konjica (4:0) i TOŠK iz Tešnja (4:0).

Narednu utakmicu Sloboda već sutra igra protiv Budućnosti iz Banovića (14 časova).

Početni sastavi ekipa:

Sloboda (T): Vukliš, Beganović, Ivetić, Adzem, Ignjatović, Hadžanovic, Alispahić, Baraban, Pršeš, Husejnović, Vidović.

Sloboda (U): Mitrović, Jezdimirović, Sekulić, Vučković, Sergej, Melerović, Filipović, Lazović, Milenković, Kočijašević, Kovačević.