Neregularan gol, pa novi remi Liverpula

Vest Hem pred svojim navijačima prikazao odličnu igru i zasluženo stigao do boda u susretu sa liderom.

Poslije Lestera, vodećoj ekipi Premijer lige odolio je i Vest Hem.

"Čekićari" su na Olimpijskom stadionu propisno namučili Liverpul i njegovog golmana Alisona, da bi na kraju ostao aktuelan rezultat iz prvog poluvremena - 1:1, u posljednjoj utakmici 25. kola!

Gosti su poveli golom Sadija Manea u 22. minutu, a izjednačio je i konačan rezultat postavio Majkl Antonio, samo šest minuta kasnije, na dodavanje Felipea Andersona, koji je lukavo izveo slobodan udarac.

Treba istaći da je pogodak Liverpula postignut poslije velikog previda linijskog sudije, kome je promaklo da je Adam Lalana uposlio asistenta Džejmsa Milnera u nedozvoljenoj poziciji, iako se sve odigralo na samo nekoliko metara od njega.

"Redsi" sada vode na tabeli sa 62 boda - tri više od Mančester sitija, a pet više od Totenhema na trećoj poziciji.

Te ekipe najvjerovatnije će odlučivati o novom šampionu, dok Čelsiju (50 bodova), Mančester junajtedu (48) i Arsenalu (47) ostaje borba za četvrto mjesto i plasman u Ligu šampiona.

Vest Hem je 12. sa 32 boda, daleko od zone ispadanja, u kojoj su Kardif sa 22, Fulam sa 17 i već prežaljeni Hadersfild sa 11.