Vranješ iz slobodnjaka srušio Arsenal!

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Golom Stojana Vranješa banjalučki Borac savladao kijevski Arsenal 1:0 u posljednjoj provjeri u Turskoj.

Borac u Antaliji - UŽIVO: Borac – Arsenal Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Banjalučki Borac nadigrao je ukrajinskog premijerligaša Arsenal i zasluženo slavio rezultatom 1:0 u meču odigranom u Beleku.

Ekipa Darka Vojvodića pružila je odličnu partiju, a meč je riješio Stojan Vranješ četiri minuta prije kraja prvog dijela.

Veznjak Borca šutirao je iz slobodnog udarca, a lopta je prošla kroz peterac i prevarila Ivanova - 1:0.

Gol Stojan Vranješ
Izvor: YouTube/Borac-Sport

Bila je to kruna dominacije Borca koji je u prvih 45 minuta imao još dvije stopostotne prilike u kojima su bukvalno centimetri odlučivali.

Ćosićev pogodak u devetom minutu poništen je zbog ofsajda, a šut Aničića izblokiran je bukvalno na gol liniji.

U nastavku Borac je odigrao disciplinovano u odbrani, sa nekoliko kontranapada, a Ukrajinci uprkos većem posjedu lopte nisu uspjeli da stvore nijednu ozbiljnu priliku pred golom Savatovića.

O tome govoori i statistički podatak da je Arsenal imao samo dva šuta u 90 minuta, po jedan u okvir i pored gola, dok je na drugoj strani Borac uputio sedam šuteva na gol, te jedan pored gola.

Kao i protiv Ahmata, fudbaleri Borca odlično su otvorili meč i nametnuli ritam pritiskom na protivničkoj polovini. Vezni red u kojem su se našli Danilović, Milutinović i Vranješ kontrolisali su igru i gurali u prilike saigrače, pa se tako i lijevi bek Ćosić našao u šansi da zatrese mrežu.

To je i učinio, ali su sudije dosudile ofsajd.

Najbolju, odnosno jedinu pravu priliku kijevski Arsenal imao je u 15. minutu, kada je Aleksejev iz odlične situacije šutirao preko gola.

Kazna je stigla u finišu prvog dijela kada je Vranješ doveo Borac u vođstvo koje je znao kako da brani.

Dobro postavljeni fudbaleri Borca u nastavku nisu dozvolili protivniku da zaprijeti, tek nekoliko laganih centaršuteva napamet uhvatio je Savatović.

Dobru partiju pružio je i štoperski par Runić-Janičić, ali i svi fudbaleri Borca, a u drugom dijelu zapažen u defanzivi bio je Zarić koji je dobio priliku umjesto Milutinovića.

Mogao je Borac i do drugog pogotka, ali je Ivanov dobro intervencijom odbranio udarac Jakupovića.

Zaslužena pobjeda Borca u posljednjoj provjeri u Turskoj, ukupno treća, poslije trijumfa nad Čikzeredom i Ahmatom.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

TOK MEČA:

Kraj meča

87' Danilović je nezgodno stao na loptu i požalio se na povredu. Nakon intervencije doktora Pilipovića mladi fudbaler ipak je zamijenjen

86' - Dobra šansa za Borac, Jakupović je lijepo šutirao u dalji ugao, ali je Ivanov odbranio

83' - Runić je pokušao glavom poslije kornera, ali bio je neprecizan

83'- Slobodan udarac za Borac sa ugla šesnaeterca, udarac Aničića izblokiran je u korner

75' - Ponovo dobra lopta za Jakupovića, koji šalje tačan pas, ali je pritom fauliran, međutim, sudija se nije oglasio

72' - Jakupović je probio po lijevoj strani, ali je njegovo ubacivanje po zemlji izblokirano

U ekipi Borca ušao je Zarić umjesto Milutinovića, izmjena i u ekipi Arsenala, ušao je Karpak. u međuvremenu ušao je i Jakupović

65' - Novo ubacivanje Savatovića, međutim, nema problema za Savatovića.

63' - Sada mali pritisak Arsenala, ali nikog nije bilo na povratnoj lopti sa desne strane

Ubacivanje ukrajinskog kluba, međutim Savatović sigurno hvata loptu.

Bez pravih prilika na početku drugog dijela

Umjesto Topolovića na golu je Savatović

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' - GOOOOL! Vranješ je pogodio iz slobodnjaka sa nekih 25 metara iskosa sa desne strane. Prošla je ta lopta kroz gužvu u šesnaestercu i završila u mreži. Prethodno je Lekanić izborio slobodan udarac.

40' Stopostotna šansa za Borac! Aničić se našao iza odbrane i lobovao Ivanova, ali jedan igrač je izbio loptu bukvalno sa gol-linije

39' Mojović je primio na desnoj strani, potom "zalomio" u sredinu i šutirao slabijom lijevom nogom pa nije bilo problema za Ivanova

30' - Topolović dobro boksuje poslije kornera Arsenala

18' - Obećavala je akcija Borca, Vranješ je spustio glavom za Kajkuta, koji međutim nije uspio da vanjskim dijelom stopala primi loptu na nekih desetak metara od gola

15' - Velika šansa za Ukrajince, u šesnaestercu sa desne strane se usamljen našao Aleksejev, ali je šutirao preko gola

12' - Ukrajinci su imali priliku iz slobodnog udarca koji je skrivio Lekanić, ali je Tankovski šutirao preko gola

Ćosić se povrijedio u ovoj akciji i umjesto njega u igri je Radulović

8' - Ćosić je zatresao mrežu poslije lijepe akcije Borca, ali je pogodak poništen zbog ofsajda, pitanje je da li i opravdano.

5' - Prva dobra prilika za Borac. Kajkut je izbacio u Vranješa koji je ostao sa samo jednim defanzivcem Arsenala i šutirao, a Ivanov odbija u korner. U nastavku nije bilo opasnosti.

Počeo je duel Borca i Arsenala

SASTAVI

BORAC: Topolović, Lekanić, Runić, Janičić, Ćosić, Milutinović, Danilović, Vranješ, Aničić, Mojović, Kajkut

ARSENAL: Ivanov, Vakulko, Baškaj, Dubinčak, Žečikov, Tankovski, Dambrovski, Kojak, Kadimjen, Aleksijev, Balanjuk

NAJAVA

Crveno-plavi su u dosadašnjim mečevima odigranim u Turskoj upisali dvije pobjede (Čikzereda, Ahmat), remi (Vitoša) i odigrali 45 minuta protiv Maribora. Taj meč prekinut je pri vođstvu slovenačke ekipe 4:0.

Darko Vojvodić, kako saznajemo, odlučio je da među stativama ovog puta počne Kenan Topolović, a na desnom beku priliku će dobiti novajlija Lekanić.

Trio u veznom redu Milutinović – Danilović – Vranješ počeće ovu utakmicu i ukoliko ne bude iznenađenje pred kraj prelaznog roka, oni bi trebali da budu okosnica tima i u prvenstvu.

Almedin Ziljkić je i dalje povrijeđen i gotovo sigurno će propustiti i ovaj meč, pa će navalu činiti Mojović, Aničić i Kajkut.