Tošićev prvi gol u Kini, pa debakl Piksijeve ekipe

Srpski defanzivac prvi put bio strelac pod vođstvom Dragana Stojkovića Piksija, ali je to bio uvod u veoma neprijatan poraz.

Tošićev prvi gol u Kini, pa debakl Piksijeve ekipe Izvor: MN PRESS

Dramatična, prva pobeda u sezoni, a zatim još jedan bolan poraz.

Nedelju dana nakon trijumfa golom u 97. minutu, ekipa Dragana Stojkovića Piksija doživela je težak poraz i ostala u donjem delu tabele, sa samo pet osvojenih bodova u uvodnih šest kola.

Đangsu Suning - Guangždou "R&F" 5:1 (3:1)

Srpski defanzivac Duško Tošić (34) dao je prvi gol od kada je pre godinu otišao u Kinu.

Bivši reprezentativac Srbije postavio je 1:1 u 12. minutu, ali je domaćin do poluvremena najavio da će (ubedljivo pobediti).

Bivši reprezentativac Italije, Eder (32), i nekadašnji ofanzivac Šahtjora, Aleks Tešeira (29) postigli su po dva gola za domaće i postavili ekipu na četvrto mesto tabele.

Piksijev Guangdžou "R&F" pao je na 11. poziciju i sada ima isti broj bodova (pet) kao i Peking Rene, na čijoj klupi takođe sedi srpski stručnjak, Aleksandar Stanojević.

Posle lošeg početka sezone, ekipa nekadašnjeg trenera Partizana pobedila je u prošlom kolu vicešampiona Kine, Guangždou Evergrande (2:1), a u ovoj rundi je remizirala protiv Šenžena (2:2) i tako najavila izlazak iz krize.