Govedarica za trijumf Zvijezde, možda i opstanak

Zvijezda 09 upisala važan trijumf na gostovanju kod ekipe Tuzla siti i sada joj nedostaje samo jedna pobjeda za opstanak.

PLBIH 29 kolo - Tuzla siti - Zvijezda 1-3 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Zvijezde 09 savladali su Tuzla siti 3:1 u posljednjem meču 29 kola Premijer lige BiH.

Junak Zvijezde 09 u pobjedi koja bi za njih mogla značiti i opstanak u elitnom rangu bio je dvostruki strijelac Miljan Govedarica.

Prelijep pogodak za vođstvo gostiju postigao je u 14. minutu kada je poslije kontranapada lobovao golmana Tuzla sitija.

Domaća ekipa, koja se takođe bori za opstanak, stigla je do izjednačenja u 25. minutu, kada je lošu reakciju gostujuće odbrane pogotkom kaznio Ubiparip.

Ovaj „derbi začelja“ riješen je u razmaku od samo dva minuta, od 35. do 37.

Prvo je Huseinbašić volejom ponovo doveo goste u vođstvo, da bi sudbinu domaćih zapečatio Govedarica svojim drugim pogotkom na meču.

Imao je Govedarica u nastavku priliku i za het-trik, ali su domaći izblokirali njegov udarac, da bi do kraja Zvijezda 09 sačuvala vrlo važna tri boda.

Ekipi Zvijezde 09 potrebna su još tri boda za opstanak, ili remi sa Krupom u narednom kolu, ukoliko GOŠK ne upiše trijumf.